MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Debata kandydatów na burmistrza Bielska Podlaskiego. Sprawdź kim są kandydaci i zobacz kto zasiadł na widowni sali widowiskowej BDK-u

OPRAC.: PLanR
Bielsk Podlaski, 17.03.2024
Bielsk Podlaski, 17.03.2024 PL
W niedzielę (17.03) w Bielskim Domu Kultury w Bielsku Podlaskim odbyła się debata kandydatów ubiegających się o fotel burmistrza miasta. Wydarzenie składało się z czterech części, w tym bloku poświęconego na pytania zadawane przez publiczność. Debata cieszyła się dużym zainteresowaniem.

Debata kandydatów na burmistrza

W popularnym BDK-u odbyła się debata przedwyborcza, w której udział wzięło czterech kandydatów na stanowisko burmistrza miasta. Organizatorami debaty była TV Podlasie z Hajnówki, która przygotowała pięć pytań dotyczących kluczowych problemów miasta. Kandydaci mieli określony czas na odpowiedź, a kolejność udzielania odpowiedzi była zgodna z ustaleniami Państwowej Komisji Wyborczej.

Zobacz fotorelację z wydarzenia:

Panel składał się z czterech części:

  • kandydaci prezentowali ogólną wizję dotyczącą poszczególnych zagadnień (budżet obywatelski, śmieci, inwestycje, drogi, kwestia zatrzymania młodych mieszkańców w mieście),
  • uczestnicy debaty zadawali sobie nawzajem pytania,
  • możliwość zadawania pytań otrzymali mieszkańcy,
  • na koniec kandydaci mieli okazję przedstawić się i zareklamować.

Kim są kandydaci na burmistrza Bielska Podlaskiego?

Do debaty przystąpili wszyscy pretendenci:

  • Jarosław Borowski,
  • Piotr Daniło,
  • Wioleta Mrozkowiak,
  • Piotr Wawulski.

Jarosław Borowski

Obecny burmistrz Jarosław Borowski reprezentując KW Stowarzyszenie Koalicja Bielska, ubiega się o kolejną kadencję w magistracie. To samorządowiec z dużym stażem, który w Radzie Miasta zasiadał od 2010 r., a burmistrzem jest od roku 2013. Ma za sobą dwie i pół kadencji, w tym ostatnią wydłużoną.

Bielsk Podlaski, 17.03.2024
Bielsk Podlaski, 17.03.2024 PL

W radzie miasta stracił już poparcie większości, może wydawać się, że ma dość silny elektorat negatywny, jednak w ostatnich wyborach parlamentarnych uzyskał przyzwoity wynik, a w samym Bielsku pokonał go jedynie Szymon Hołownia.

Piotr Daniło

Kolejnym kandydatem jest Piotr Daniło startujący z KWW "Nasze Podlasie". Daniło jest pracownikiem starostwa powiatowego, gdzie odpowiada za promocję. Jest także aktywnym działaczem społecznym, przewodniczącym bielskiego koła Chrześcijańsko-Demokratycznego Stowarzyszenia „Nasze Podlasie” i członkiem Fundacji Ochrony Dziedzictwa Ziemi Bielskiej.

Bielsk Podlaski, 17.03.2024
Bielsk Podlaski, 17.03.2024 PL

Piotr Daniło to wielki miłośnik historii.

Wioletta Mrozkowiak

Jedyna kobieta na liście, która zdecydowała się na walkę o fotel burmistrza to Wioletta Mrozkowiak reprezentująca KWW Nowa Jedność, a należąca do struktur PiS-u. Kandydatka pełni funkcję kierownika placówki terenowej KRUS w Bielsku Podlaskim, ma duże doświadczenie w pracy w urzędach administracji publicznej m.in. w Głównym Urzędzie Ceł, Ministerstwie Sprawiedliwości czy Podlaskim Urzędzie Wojewódzkim.

Bielsk Podlaski, 17.03.2024
Bielsk Podlaski, 17.03.2024 PL

W wyborach parlamentarnych startowała z list Prawa i Sprawiedliwości, bez imponującego wyniku.

Piotr Wawulski

Samorządowcem jest także Piotr Wawulski – kandydat KW Nasz Bielsk. To radny Rady Miasta z dużym doświadczeniem, zasiadający w niej przez trzy kadencje, tworząc w radzie opozycję wobec obecnego włodarza. Wawulski jest także społecznikiem.

Bielsk Podlaski, 17.03.2024
Bielsk Podlaski, 17.03.2024 PL

Do niedawna sojusznik Borowskiego to obecnie jego główny oponent w radzie miasta. Od kilku lat jest pracownikiem Bielskiego Domu Kultury.

Debaty są potrzebne, ale nie zawsze skuteczne

Niedzielna debata w Bielsku Podlaskim cieszyła się dużym zainteresowaniem. Na sali widowiskowej BDK-u zjawiło się dużo mieszkańców, a samo wydarzenie było transmitowane na żywo w TVK Hajnówka (organizatorzy zapowiedzieli, że będą nadawane również retransmisje). Świadczy to o potrzebie organizowania takich spotkań. Mieszkańcy są ciekawi jak wyglądają, jak myślą i mówią oraz w jaki sposób reagują na żywo kandydaci, zwłaszcza ci mniej znani.

Bielsk Podlaski, 17.03.2024
Bielsk Podlaski, 17.03.2024 PL

Niedzielna debata nie przyniosła spodziewanych emocji, a kandydaci wypowiadali się zachowawczo i raczej ogólnikowo. Mimo sporych napięć dyskusja przebiegała w zdrowej i kulturalnej atmosferze, mimo drobnych uszczypliwości. Publiczność kibicowała swoim kandydatom i można odnieść wrażenie, że debata nie wpłynęła znacząco na zmianę oceny kandydatów, a niezdecydowani mogą mieć nadal twardy orzech do zgryzienia.

Zobacz fotorelację z wydarzenia:

Większość przybyłych jest pewna, że debaty tego typu są bardzo potrzebne, ale ich formę należy udoskonalić.

Trzeba rozmawiać, bo wszyscy mają wspólny cel - dobro miasta i ich mieszkańców.

Debatę prowadziła Barbara Witosław.

od 12 lat
Wideo

Nowy pistolet MPS z Fabryki Broni "Łucznik"

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na wspolczesna.pl Gazeta Współczesna