Derbowy pojedynek siatkarzy dla Ślepska

wdr
W ostatniej kolejce rundy zasadniczej Ślepsk Suwałki wygrał 3:0 u siebie z SKS Hajnówka. Suwalczanie w play-off zagrają z AGH Kraków, ab SKS ze Stalą Nysa.

W miarę wyrównana gra do jednej trzeciej części każdego seta, a potem zdecydowane ucieczki zdeterminowanych i kłujących rywali ryzykowną zagrywką gospodarzy – tak wyglądały derby województwa, które wieńczyły pierwszą fazę rozgrywek. Suwalski zespół, tak jak musiał, wygrał za trzy punkty, a goście z Hajnówki już od kilku tygodni cieszą się z miejsca w czołowej ósemce i awansu do play-off.
– Nawet gdybyśmy w Suwałkach wystąpili w najmocniejszym składzie, mielibyśmy niewiele do powiedzenia – mówi Paweł Blomberg, trener SKS. – Gracze Ślepska byli bardziej zmotywowani i, co tu ukrywać, tworzą lepszy zespół.

W i tak osłabionej ekipie gości nie mógł zagrać atakujący Rafał Faryna, a jedyny rozgrywający Piotr Milewski na początku drugiego seta został trafiony piłką w oko przez najlepszego na boisku Wojciecha Winnika i musiał go zastąpić przyjmujący Daniel Saczko.
– Mamy tydzień, żeby się podleczyć i w sobotę godnie podjąć Stal Nysa – mówi Blomberg.

Pierwszy w tabeli Ślepsk pojedzie do zajmującego ósme miejsce AGH. W ćwierćfinałach gra się dwumecze. Suwalczanie będą gospodarzem rewanżu i ewentualnego (przy równym bilansie) złotego seta.

Ślepsk Suwałki – SKS Hajnówka 3:0 (25:16, 25:16, 25:16)
Ślepsk: Lipiński, Winnik, Skrzypkowski, Rawiak, Rudzewicz, Szaniawski, Andrzejewski (libero) oraz Lesiuk, Michel, Hunek.
SKS: Milewski, Bogus, Saczko, Gniewek, Bernatowicz, Kus (libero).