Dojlidy postawiły się liderowi

2017-03-09 bialystok tenis stolowy superliga dojlidy fot. wojciech wojtkielewicz kurier poranny / gazeta wspoczesna polska press Wojciech Wojtkielewicz
Tenisiści stołowi Dojlid Białystok przegrali 2:3 na wyjeździe z liderem Lotto Superligi - Dekorglassem Działdowo

Mecz rozpoczął się od pojedynku kapitana białostockiego klubu Wang Zeng Yi z Japończykiem Kenji Matsudairą. Pierwsze dwa sety wygrał zawodnik gospodarzy, ale potem Wandżi wrócił do gry. Matsudaira miał przede wszystkim kłopoty z odbiorem serwisu i kolejne trzy sety wygrał zawodnik Dojlid.

Dobrze rozpoczął się także drugi pojedynek. Paweł Platonow w pierwszym secie wygrał do 11 z Jirim Vrablikiem. Potem jednak Czech był znacznie lepszy i bez większych problemów wygrał trzy partie. Pewne kłopoty Vrablik miał tylko w ostatniej odsłonie, którą Płatonow rozpoczął od prowadzenia 5:1. Gracz z Działdowa szybko odzyskał kontrolę nad wydarzeniami i zwyciężył pojedynek 3:1.

Prowadzenie w meczu gościom przywrócił młody Aleksander Chanin. Białorusin wygrał 3:0 z Patrykiem Chojnowskim. Rywal nie ugrał nawet seta, ale spotkanie było zacięte. W drugim secie Chojnowski prowadził już 10:8 , ale Chanin obronił dwie piłeczki setowe i wygrał 13:11. W trzecim secie Chanin wygrał 14:12.
W czwartym pojedynku Platonow okazał się gorszy 0:2 od Matsudairy, ale także po zaciętym boju. W pierwszym secie Białorusin miał cztery piłeczki setowe, ale przegrał 15:17, a w drugim prowadził już 9:7 i nie potrafił zamknąć partii.

Był remis i do decydującej gry wyszli Vrablik i Wandżi. To co się stało w tym pojedynku trudno wytłumaczyć. Zawodnik Dojlid był wyraźnie wolniejszy, niedokładny i w dwóch setach ugrał tylko cztery punkty (2:11, 2:11)
– Szanujemy punkt, bo zdobyliśmy go w hali lidera – przyznaje Piotr Anchim, menedżer Dojlid. – Zabrakło wygranej Pawła Platonowa, ale był blisko. Na wyróżnienie zasługuje Chanin, który ograł jednego z lepszych Polaków Patryka Chojnowskiego.

Dekorglass Działdowo – Dojlidy Białystok 3:2

Wyniki pojedynków: Kenji Matsudaira – Wang Zeng Yi 2:3 (11:5, 11:8, 5:11, 8:11, 5:11);
Jiri Vrablik – Paweł Platonow 3:1 (11:13, 11:8, 11:4, 11:7); Patryk Chojnowski – Aleksander Chanin 0:3 (7:11, 11:13, 12:14); Kenji Matsudaira – Paweł Platonow 2:0 (17:15, 12:10); Jiri Vrablik – Wang Zeng Yi 2:0 (11:2, 11:2).

Inne wyniki 16. kolejki: Bogoria Grodzisk Mazowiecki –Gwiazda Bydgoszcz 3:2, AZS AWFiS – Politechnika Rzeszów 3:0, Morliny Ostróda – Polonia Bytom 2:3, KST Toruń – Palmiarnia Zielona Góra 0:3, PKS Jarosław – Pogoń Lębork 3:0.