Dwie nastolatki z Łomży nagrały przebój! (posłuchaj)

  Dwie nastolatki z Łomży nagrały przebój! (posłuchaj)

  BJK

  Gazeta Współczesna

  Aktualizacja:

  Gazeta Współczesna

  Kiedy większość przedstawicieli branży muzycznej z regionu, ale i także z kraju, narzeka na ogólnoświatowy kryzys i spadek zainteresowania ich produkcjami, one spokojnie robią swoje.
  Utwór napisany spontanicznie podczas urodzin sprawił, że dotychczas dwie nieznane nikomu nastolatki zrobiły zamieszanie w internecie. Duet Kama i Jula

  Utwór napisany spontanicznie podczas urodzin sprawił, że dotychczas dwie nieznane nikomu nastolatki zrobiły zamieszanie w internecie. Duet Kama i Jula zaistniały na wszystkich cenionych portalach w sieci.


  Nie muszą obawiać się niczego, bo ich utwór "Sprzeczność serc" w internecie bije rekordy popularności. Na wielu serwisach internetowych ilość odsłon utworu przekracza kilka tysięcy, mimo że żadna stacja radiowa utworu nie prezentuje, nie ma go nawet w żadnej oficjalnie wydanej składance. Utwór dostępny jest jedynie w sieci.

  Urodzinowy prezent

  Kama i Jula, autorki utworu, to w rzeczywistości 17-letnia Kamila Jankowska i 18-letnia Julita Ratowska, uczennice Liceum Profilowanego nr 6 w łomżyńskim "ekonomiku".

  - "Sprzeczność serc" jest naszym pierwszym kawałkiem, który nie był w najmniejszym stopniu planowany - mówi Kamila Jankowska - Powstał on w moje urodziny, tak przy okazji zabawy, narodził się tekst - dodaje.

  - Jeśli chodzi o temat utworu, to po napisaniu pierwszego wersu refrenu reszta przyszła bez trudu - wyjaśnia Julita Ratowska. - Temat miłości był, jest i będzie zawsze na topie, uważamy, że każdy człowiek potrafi odnaleźć w każdej piosence cząstkę siebie, zwłaszcza jeśli chodzi o uczucia - podkreśla.

  Ogromny sukces w internecie
  Komentarze słuchaczy pod utworem nie pozostawiają złudzeń, że utwór przypadł do gustu internautom.

  - Tak szczerze to zdziwiło nas bardzo, że ten kawałek tak szybko osiągnął duże zainteresowanie w internecie. Po pewnym czasie spotkałyśmy się z tą piosenką słuchaną przez młodych ludzi wszędzie: w sklepach, szkołach, autobusach, itp. - podkreślają dziewczyny.

  Sukces jaki odniosły nie przewrócił im w głowie, a wręcz przeciwnie, zmobilizował do dalszej pracy. Kolejne utwory "puszczone" w sieć, tworzone w domowym zaciszu zdobywają serca użytkowników internetu.

  - Cieszy nas fakt, że ludzie doceniają, ile pracy i serca wkładamy w to, co najbardziej kochamy - mówią.

  Ich muzyka przez wielu określana jest jako hip-hop, jednak dziewczęta od niego stronią, wolą nie szufladkować swojej twórczości.

  - Hip-hop? To raczej złe określenie. Trudno powiedzieć w jakim gatunku się mieścimy, ale raczej bardziej jest to zbliżone do popu. Kilka kawałków nagrałyśmy z chłopakami, którzy tworzą rap i może dlatego większość ludzi uważa te utwory za hiphopowe. Jednak tak nie jest - podsumowują.

  Czytaj treści premium w Gazecie Współczesnej Plus

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  Komentarze (40)

  Dodaj komentarz
  Wszystkie komentarze (40) forum.wspolczesna.pl

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Współczesna.pl to aktualne informacje z woj. podlaskiego i części woj. warmińsko-mazurskiego. POLUB NAS na Facebooku

  Współczesna.pl jest na Twitterze

  Polecamy

  Hity ze sprawdzianów i kartkówek. Nauczyciel płakał, jak sprawdzał

  Hity ze sprawdzianów i kartkówek. Nauczyciel płakał, jak sprawdzał

  Czyste powietrze! Sprawdź jak walczyć o czyste powietrze w naszym mieście.

  Czyste powietrze! Sprawdź jak walczyć o czyste powietrze w naszym mieście.

  Białystok w 1999 roku (archiwalne zdjęcia)

  Białystok w 1999 roku (archiwalne zdjęcia)