Dwie nastolatki z Łomży nagrały przebój! (posłuchaj)

  Dwie nastolatki z Łomży nagrały przebój! (posłuchaj)

  BJK

  Gazeta Współczesna

  Aktualizacja:

  Gazeta Współczesna

  Kiedy większość przedstawicieli branży muzycznej z regionu, ale i także z kraju, narzeka na ogólnoświatowy kryzys i spadek zainteresowania ich produkcjami, one spokojnie robią swoje.
  Utwór napisany spontanicznie podczas urodzin sprawił, że dotychczas dwie nieznane nikomu nastolatki zrobiły zamieszanie w internecie. Duet Kama i Jula

  Utwór napisany spontanicznie podczas urodzin sprawił, że dotychczas dwie nieznane nikomu nastolatki zrobiły zamieszanie w internecie. Duet Kama i Jula zaistniały na wszystkich cenionych portalach w sieci.


  Nie muszą obawiać się niczego, bo ich utwór "Sprzeczność serc" w internecie bije rekordy popularności. Na wielu serwisach internetowych ilość odsłon utworu przekracza kilka tysięcy, mimo że żadna stacja radiowa utworu nie prezentuje, nie ma go nawet w żadnej oficjalnie wydanej składance. Utwór dostępny jest jedynie w sieci.

  Urodzinowy prezent

  Kama i Jula, autorki utworu, to w rzeczywistości 17-letnia Kamila Jankowska i 18-letnia Julita Ratowska, uczennice Liceum Profilowanego nr 6 w łomżyńskim "ekonomiku".

  - "Sprzeczność serc" jest naszym pierwszym kawałkiem, który nie był w najmniejszym stopniu planowany - mówi Kamila Jankowska - Powstał on w moje urodziny, tak przy okazji zabawy, narodził się tekst - dodaje.

  - Jeśli chodzi o temat utworu, to po napisaniu pierwszego wersu refrenu reszta przyszła bez trudu - wyjaśnia Julita Ratowska. - Temat miłości był, jest i będzie zawsze na topie, uważamy, że każdy człowiek potrafi odnaleźć w każdej piosence cząstkę siebie, zwłaszcza jeśli chodzi o uczucia - podkreśla.

  Ogromny sukces w internecie
  Komentarze słuchaczy pod utworem nie pozostawiają złudzeń, że utwór przypadł do gustu internautom.

  - Tak szczerze to zdziwiło nas bardzo, że ten kawałek tak szybko osiągnął duże zainteresowanie w internecie. Po pewnym czasie spotkałyśmy się z tą piosenką słuchaną przez młodych ludzi wszędzie: w sklepach, szkołach, autobusach, itp. - podkreślają dziewczyny.

  Sukces jaki odniosły nie przewrócił im w głowie, a wręcz przeciwnie, zmobilizował do dalszej pracy. Kolejne utwory "puszczone" w sieć, tworzone w domowym zaciszu zdobywają serca użytkowników internetu.

  - Cieszy nas fakt, że ludzie doceniają, ile pracy i serca wkładamy w to, co najbardziej kochamy - mówią.

  Ich muzyka przez wielu określana jest jako hip-hop, jednak dziewczęta od niego stronią, wolą nie szufladkować swojej twórczości.

  - Hip-hop? To raczej złe określenie. Trudno powiedzieć w jakim gatunku się mieścimy, ale raczej bardziej jest to zbliżone do popu. Kilka kawałków nagrałyśmy z chłopakami, którzy tworzą rap i może dlatego większość ludzi uważa te utwory za hiphopowe. Jednak tak nie jest - podsumowują.

  Czytaj treści premium w Gazecie Współczesnej Plus

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  Komentarze (40)

  Dodaj komentarz
  Wszystkie komentarze (40) forum.wspolczesna.pl

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Współczesna.pl to aktualne informacje z woj. podlaskiego i części woj. warmińsko-mazurskiego. POLUB NAS na Facebooku

  Współczesna.pl jest na Twitterze

  Polecamy

  Hity ze sprawdzianów i kartkówek. Nauczyciel płakał, jak sprawdzał

  Hity ze sprawdzianów i kartkówek. Nauczyciel płakał, jak sprawdzał

  Umiesz przeklinać po podlasku? (quiz)

  Umiesz przeklinać po podlasku? (quiz)

  Pół roku za pół ceny! Świąteczna promocja prenumeraty cyfrowej

  Pół roku za pół ceny! Świąteczna promocja prenumeraty cyfrowej

  Białystok w 1999 roku (archiwalne zdjęcia)

  Białystok w 1999 roku (archiwalne zdjęcia)