Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Egzamin ósmoklasisty 2021: Matematyka. ODPOWIEDZI, ARKUSZE CKE, ROZWIĄZANIA, WYNIKI

td
Egzamin ósmoklasisty 2021: Matematyka. ODPOWIEDZI, ARKUSZ, CKE, PRZECIEKI, ROZWIĄZANIA, WYNIKI, TEST. Co było na matematyce? [26.05.2021]
Egzamin ósmoklasisty 2021: Matematyka. ODPOWIEDZI, ARKUSZ, CKE, PRZECIEKI, ROZWIĄZANIA, WYNIKI, TEST. Co było na matematyce? [26.05.2021]
Egzamin ósmoklasisty 2021 z matematyki odbył się w środę 26.05.2021 roku. Arkusz CKE dostępny będzie na naszej stronie online. Sprawdź, jak ci poszło. W miarę możliwości postaramy się o jak najszybsze odpowiedzi na zadania i testy, jakie pojawią się na egzaminie ósmoklasisty z matematyki.

Egzamin ósmoklasisty 2021: Matematyka. Odpowiedzi, rozwiązania, wyniki

We wtorek młodzież ze szkół podstawowych rozpoczęła trzydniowy maraton egzaminacyjny i zarazem pierwszy poważny sprawdzian swojej wiedzy. Za nami już egzamin ósmoklasisty z języka polskiego. W środę 26 maja 2021 absolwenci szkół podstawowych przystąpili do sprawdzianu z drugiego przedmiotu, czyli matematyki, która tradycyjnie wywołuje sporo emocji i stresu. Na rozwiązanie zadań uczniowie mieli 100 minut. W arkuszu egzaminacyjnym z matematyki na egzaminie ósmoklasisty były zarówno zadania otwarte, jak i zamknięte. Oba wymagają przeprowadzenia obliczeń, dlatego do dyspozycji uczniów był brudnopis dostępny na końcu arkuszy.

ZOBACZ: Egzamin ósmoklasisty 2021 - matematyka. Odpowiedzi, arkusze CKE, pytania. Co będzie na egzaminie z matematyki?

Podczas egzaminu ósmoklasisty obowiązuje ścisły reżim sanitarny. Uczniowie muszą poddawać się wszystkim wytycznym Centralnej Komisji Egzaminacyjnej. Przed wejściem na salę mierzona jest temperatura, nie można posiadać maskotek, trzeba mieć też maseczkę, a przed samym egzaminem, trzeba zdezynfekować ręce.

Zobacz także: Egzamin ósmoklasisty MATEMATYKA. Arkusze CKE, Odpowiedzi, Rozwiązania, Testy, Wyniki, Przecieki. Co było na egzaminie z matematyki?

Arkusze CKE z egzaminu ósmoklasisty z matematyki znajdziecie na naszej stronie. Aby zobaczyć co było na sprawdzianie w ubiegłym roku kliknij w przycisk galeria.

Egzamin ósmoklasisty 2021: Matematyka. Co będzie na egzaminie ósmoklasisty?

Uczniowie na egzaminie z matematyki będą sprawdzani z wiedzy, jaką nabyli przez osiem lat edukacji. W podstawie programowej są m.in. działania zawierające:

  • geometrię
  • algebrę
  • potęgi
  • pierwiastki
  • rachunek prawdopodobieństwa
  • procenty
  • obliczenia praktyczne

Zobacz też: Egzamin ósmoklasisty: Język polski. Arkusze CKE, odpowiedzi, rozwiązania, przecieki. Co było na egzaminie ósmoklasisty?

Egzamin ósmoklasisty jest egzaminem obowiązkowym, co oznacza, że każdy uczeń musi do niego przystąpić, aby ukończyć szkołę. Nie jest określony jednak minimalny wynik, jaki uczeń powinien uzyskać, dlatego egzaminu ósmoklasisty nie można nie zdać.

Egzamin ósmoklasisty 2021. Harmonogram

W jakim terminie odbywa się egzamin ósmoklasisty 2020? Harmonogram egzaminów został opublikowany już na początku roku na oficjalnej stronie CKE, jednak później uległ zmianie ze względu na pandemię koronawirusa. Egzamin ósmoklasisty odbywa się w dniach 16-18 czerwca. Składa się z trzech części:

  • język polski – 25 maja 2021 r. (wtorek) – godz. 9:00
  • 2. matematyka – 26 maja 2021 r. (środa) – godz. 9:00
  • 3. język obcy nowożytny – 27 maja 2021 r. (czwartek) – godz. 9:00

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wideo
Wróć na wspolczesna.pl Gazeta Współczesna