Łukasz Konstanty
Andrzej Rządkowski zajął drugie miejsce w szermierczym Turnieju Satelitarnym, który w miniony weekend odbywał się w stolicy Chorwacji - Zagrzebiu. Polski florecista był o włos od zwycięstwa, decydujący o końcowym triumfie pojedynek z Czechem Alexandrem Choupenitchem przegrał jednym trafieniem (14:15).

Dwaj Polacy na podium w Zagrzebiu

Liczący 26 lat zawodnik w przeszłości stawał już na podium Turniejów Satelitarnych, odbywających się przed rozpoczęciem zmagań w Pucharze Świata. W gronie najlepszych uplasował się w październiku 2021 roku, kiedy to zajął drugie miejsce w Kopenhadze.

Rządkowski to najwyżej klasyfikowany polski florecista. W rankingu aktualnie plasuje się na 26. pozycji. Jego finałowy rywal, Choupenitch, plasuje się na 14. pozycji.

Znakomicie w Zagrzebiu spisał się także Leszek Rajski, który rywalizację zakończył na trzeciej pozycji. W walce o finał Polak przegrał Choupenitchem, późniejszym zwycięzcą całych zawodów, 12:15.

Udane występy Krzysztofa Kaczkowskiego

W Stambule odbywał się z kolei Turniej Satelitarny szablistów, w których siódme miejsce zajął Krzysztof Kaczkowski. Polak, który w rankingu zajmuje obecnie 19. pozycję, tydzień wcześniej wygrał podobne zawody w Tbilisi.

Szermierczy Puchar Świata wystartuje w drugi weekend listopada.