ForBET – Ponad 8 mln zł inwestycji w technologie w 2024 r.

Materiał informacyjny ForBET

Restrukturyzacja, optymalizacja kosztów i inwestycje ponad 8 mln złotych rocznie w rozwój technologiczny to kluczowe zadania dla operatora forBET w 2024 roku.

Celem nowej strategii jest utrzymanie rentowności i pozycji na konkurencyjnym rynku bukmacherskim w Polsce. ForBET liczy na to, że obciążenia podatkowe nie zatrzymają tempa rozwoju rynku.

Przepisy podatkowe, nieprzystające do dzisiejszej rzeczywistości, nie pozwalają rozwijać się firmom z branży – narzekają operatorzy. W Europie tylko 6 krajów ma podatek od zakładów bukmacherskich w oparciu o przychód – Polska 12 proc, Portugalia 8 proc., Niemcy 5 proc., Chorwacja 5 proc., Austria 2 proc. i Irlandia 2 proc. – To najwyższe obciążenie podatkowe dla branży zakładów bukmacherskich w Europie – podkreśla Paweł Majewski, prezes firmy forBET, jednego z największych pod względem obrotów gracza na polskim rynku. Dlatego niezbędne są nowe przepisy, regulujące rynek i dające szansę na rozwój legalnych operatorów.

Jak wynika z analiz, dziś – w wyniku starych przepisów - polski budżet traci blisko 600 mln zł rocznie w wyniku działania firm w szarej strefie, a prawodawstwo jest przestarzałe.

Ograniczenia i problemy podatkowe to dla branży nie nowość. Branża potrzebuje radykalnych zmian i impulsu do dalszego rozwoju. Specyfika rynku oraz uregulowania podatkowe powodują, że zdecydowana większość spółek działa przynosząc straty. Oprócz liderów rynku STS i Fortuny tylko forBET w ciągu ostatnich 3 lat dwukrotnie kończył rok z zyskiem (2,1 mln w 2020 r. i 3,4 mln w 2021 r.). Dziś firma ta jest wśród 5 największych bukmacherów w Polsce pod względem udziałów w rynku. Teraz – jak zapewniają przedstawiciele firmy – priorytetem jest utrzymanie rentowności i stabilności finansowej firmy. – Nie walczymy o udziały w rynku, lecz stabilność biznesu – podkreśla Paweł Majewski, prezes forBET.

Restrukturyzacja, optymalizacja pozwoli na utrzymanie pozycji

Firma od końca 2023 roku wprowadziła szeroko zakrojony program restrukturyzacji, obejmujący cięcie kosztów i optymalizację zatrudnienia. Ma on pozwolić firmie na zakończenie bieżącego roku 2024 zyskiem. – Prowadzimy analizy finansowe i prognozujemy powrót na ścieżkę dodatnich wyników finansowych na koniec roku 2024. Wiele zależy jednak od rynku i zachowań graczy. Im mniej ich będzie uciekać do szarej strefy, tym większe szanse na dobry wynik legalnych operatorów – dodaje Paweł Majewski z ForBET. Najważniejsze dla operatora są inwestycje w nowe technologie, których wartość – według deklaracji - wyniesie 8 mln zł rocznie. To klucz do utrzymania pozycji, zachowania konkurencyjności i atrakcyjności produktów na rynku.

forBET Zakłady Bukmacherskie Sp. z o.o. – legalny bukmacher działający w Polsce na podstawie zezwolenia na urządzanie zakładów wzajemnych. Zezwolenie z dnia 4 maja 2016 r. nr PS4.6831.10.2016. Decyzją z dnia 15.11.2021 licencja została przedłużona na kolejne 6 lat. Graj rozważnie, hazard może uzależniać. Za udział w nielegalnych grach hazardowych grożą konsekwencję prawne.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Materiał oryginalny: ForBET – Ponad 8 mln zł inwestycji w technologie w 2024 r. - Gazeta Pomorska

Wróć na wspolczesna.pl Gazeta Współczesna