MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Spółdzielnia Mleczarska "KaMos" z Dolnego Śląska 26. zakładem w Grupie Mlekovita

Andrzej Matys
Andrzej Matys
Wysokomazowiecka Mlekovita to dzisiaj przedsiębiorstwo o globalnym zasięgu, którego produkty trafiają do 167 krajów świata na wszystkich kontynentach.
Wysokomazowiecka Mlekovita to dzisiaj przedsiębiorstwo o globalnym zasięgu, którego produkty trafiają do 167 krajów świata na wszystkich kontynentach. mat. prasowe./Mlekovita
Grupa Mlekovita konsekwentnie wzmacnia swoją pozycję w Polsce i na świecie. Drugi kwartał 2024 roku rozpoczęła od włączenia do swoich struktur kolejnego zakładu. Teraz do największej grupy mleczarskiej w Europie Środkowo-Wschodniej dołączyła Spółdzielnia Mleczarska „KaMos” z Kamiennej Góry. W ten sposób liczba zakładów produkcyjnych działających pod szyldem Mlekovity do 26. O połączeniu zdecydowały Zebrania Przedstawicieli Członków obu spółdzielni

Grupa Mlekovita to lider konsolidacji, a przeprowadzane połączenie pozwoli wzmocnić potencjał rynkowy oraz przerobowy nowo włączanego podmiotu.

– Aktualna sytuacja na rynku mleczarskim jest trudna, a stopniowa koncentracja produkcji i przetwórstwa powodują, że sektor mleczarski potrzebuje przekształceń bardziej niż kiedykolwiek. Jednym z koniecznych w takich realiach kroków jest konsekwentna i przemyślana konsolidacja. Ta obecnie realizowana na Dolnym Śląsku umożliwia dalsze nieprzerwane działanie zakładu w Kamiennej Górze, w tym zapewnienie odbioru surowca od producentów mleka – podkreśla prezes Grupy Mlekovita Dariusz Sapiński.

Czytaj również:

„KaMos” to niewielka spółdzielnia z blisko 80-letnią historią, położona wśród łąk, w czystym górskim terenie - praktycznie pozbawionym przemysłu. Skupuje mleko z 75 gospodarstw i zatrudnia 40 pracowników, a znana jest przede wszystkim z produkcji sera z przerostem błękitnej pleśni. Wyrabiany ręcznie tradycyjną metodą przez wykwalifikowanych serowarów od 1956 roku może pochwalić się certyfikatem znaku Jakość Tradycja przyznawanym produktom o recepturze niezmienionej przez przynajmniej 50 lat. Ponadto asortyment „KaMos” obejmuje m.in. bogatą gamę twarogów, mleko spożywcze, masło i produkty fermentowane.

Jak dodaje prezes Sapiński, połączenie z Grupą Mlekovita pozwoli na optymalizację kosztów produkcji i logistyki. Zwiększy też aktywność produktową mleczarni, ponieważ SM „KaMos” zyska ogólnopolski rynek zbytu. Stworzy również nowe możliwości rozwoju, a przede wszystkim pozwoli w pełni wykorzystać moce przerobowe konsolidowanego podmiotu. Dodatkowo planowana jest modernizacja zakładu "KaMos", co wpłynie na stabilizację zatrudnienia i produkcji:

Czytaj również:

- W konsekwencji naturalnie przełoży się na zapotrzebowanie na surowiec od lokalnych dostawców, w tym młodych rolników i producentów mleka. Stabilność i bezpieczeństwo, jakie daje nowoczesna, wciąż rozwijająca się ogólnopolska grupa mleczarska, pozwoli planować rozwój produkcji i modernizację gospodarstw - uważa prezes Grupy Mlekovita.

Przypomnijmy. Mlekovita to obecnie firma o zasięgu globalnym, a jej produkty trafiają do 167 krajów świata na wszystkich kontynentach. Ten polski koncern mleczarski obecnie tworzą własne, komplementarne podmioty: 26 zakładów produkcyjnych, 35 hurtowni, 147 sklepów firmowych Mlekovitka i własny sklep internetowy.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Strefa Biznesu: Inflacja będzie rosnąć, nawet do 6 proc.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera

Materiał oryginalny: Spółdzielnia Mleczarska "KaMos" z Dolnego Śląska 26. zakładem w Grupie Mlekovita - Kurier Poranny

Wróć na wspolczesna.pl Gazeta Współczesna