Freskovita pokonała Unię

Wojciech Kobeszko (przy piłce) strzelił jedną z bramek dla Freskovity
Wojciech Kobeszko (przy piłce) strzelił jedną z bramek dla Freskovity B. Maleszewska
Toruń. Kolejny sparing rozegrali piłkarze Freskovity Wysokie Mazowieckie. W czwartek pokonali na boisku ze sztuczną nawierzchnią w Toruniu 2:1 Unię Janikowo (9. miejsce w drugiej lidze zachodniej).

Bramki dla "mlecznych" strzelili Wojciech Kobeszko oraz Tomasz Bzdęga. Kobeszko w 25 minucie spotkania otrzymał podanie z głębi pola od Przemysława Kołłątaja, wygrał pojedynek "sam na sam" z bramkarzem Unii i posłał piłkę do siatki. Na 2:0 w 65 minucie podwyższył Bzdęga, wykorzystując niezdecydowanie defensywy zespołu z Janikowa. Unia odpowiedziała golem na cztery minuty przed końcem meczu.

- Chłopcy zaprezentowali się bardzo solidnie. Jestem zadowolony z ich postawy - podsumował trener Freskovity Piotr Zajączkowski.

W sobotę wysokomazowiecka drużyna kończy zgrupowanie w Ciechocinku i dalej będzie przygotowywać się do rundy na własnych obiektach. W trakcie zgrupowania Freskovita wygrała ze wspomniana Unią, 3:0 ze Zdrojem Ciechocinek oraz zremisowała 1:1 z Elaną Toruń. W najbliższych sparingach formę drugoligowej ekipy sprawdzi Olimpia Zambrów oraz Sokół Sokółka okna i Drzwi.

Więcej o meczu w piątkowym papierowym wydaniu "Współczesnej".