Wojciech Konończuk
Po dwóch zwycięstwach z rzędu zespół BAF Bonito Białystok doskoczył do bezpiecznej strefy w tabeli Wojciech Wojtkielewicz
Po raz pierwszy w 2024 roku obaj białostoccy pierwszoligowcy odnieśli w tej samej serii gier zwycięstwa. Ekipa Futbalo pokonała u siebie Team Lębork 5:2 i utrzymała się na najniższym stopniu podium. Po wyjazdowej wygranej 3:2 w Gnieźnie zespół BAF Bonito doskoczył do bezpiecznej strefy w tabeli.

Długo wydawało się, że zespół BAF Bonito nie będzie miał wiele do powiedzenia w wyjazdowym starciu z KS-em Gniezno. Gospodarze przeważali, mieli sporo sytuacji podbramkowych i po dwóch trafieniach Wojciecha Węgrzyna prowadziła na początku drugiej połowy 2:0.

Potrzebujący jak tlenu punktów białostoczanie nie załamali się złym przebiegiem meczu i zaczęli odwracać jego losy. Dwukrotnie w polu bramkowych rywali koledzy odnaleźli podaniami Kamila Sakowicza, a ten nie pomylił się i było 2:2. W 38. minucie o niezwykle ważnej wygranej ekipy ze stolicy Podlasia przesądził Paweł Rudkowski.

Futbalo - Team Lębork 5:2. Mecz pod kontrolą

Team Lębork nie okazał się równorzędnym rywalem dla Futbalo. Gospodarze kontrolowali wydarzenia, zadawali kolejne ciosy i po 28. minutach prowadzili aż 5:0. Dopiero gorsza końcówka białostoczan pozwoliła gościom na niewielką kosmetykę wyniku i strzelenie dwóch goli.

- Pierwsza połowa była zdecydowanie pod nasze dyktando. Lębork wyprowadzał tylko pojedyncze, ale groźne kontry - mówi w klubowych mediach zdobywca jednej z bramek dla Futbalo Jakub Konon. - W drugiej połowie udało się nam strzelić kilka goli, a przy prowadzeniu 5:0 było trochę zmian, dekoncentracji, a rywale podeszli trochę wyżej. Wynik 5:2 jest jednak zdecydowanie na plus - dodaje.

WYNIKI 15. KOLEJKI

• KS Gniezno - BAF Bonito Białystok 2:3 (1:0). Bramki dla BAF Bonito: Kamil Sakowicz (30 i 24), Paweł Rudkowski (38).
  • Futbalo Białystok - Team Lębork 5:2 (2:0). Bramki dla Futbalo: Jacek Stefanowicz (5), Hubert Stachurski (7 i 28), Damian Grabowski (23), Jakub Konon (28).
  • Red Devils Chojnice - KKF Konin 7:1, AZS UG Gdańsk - Futsal Świecie 0:4, Wenecja Pułtusk - Futsal Szczecin 3:4, LZS Bojano - TAF Toruń 6:4.