Futsal. Wyjazdowe zwycięstwo i domowa porażka białostockich drużyn w I lidze

Radość ze zwycięstwa w Toruniu drużyny Bonito Helios Białystok
Radość ze zwycięstwa w Toruniu drużyny Bonito Helios Białystok facebook/Bonito Helios
Trzecia kolejka pierwszoligowych rozgrywek futsalistów w grupie północnej była szczęśliwa dla Bonito Helios Białystok, który wygrał w Toruniu 5:2. Gorzej poszło w Białymstoku Futbalo, które uległo Red Devils Chojnice 1:5.

Jeszcze do przerwy zespół Futbalo Białystok przegrywał zaledwie 0:1. Niestety, po dwóch błędach w obronie, goście podwyższyli wynik na 3:0. Gospodarze odpowiedzieli trafieniem Adama Butkiewicza. W końcówce zagrali odważnie dążąc do wyrównania, ale stracili jeszcze dwie bramki przegrywając ostatecznie 1:5.

- Walczyliśmy dziś jak równy z równym, ale popełniliśmy błędy, a taki rywal klasowy jakim jest Red Devils wykorzystuje takie sytuacje. Musimy przeanalizować to spotkanie, zabrakło nam doświadczenia, może trochę i umiejętności - mówi strzelec gola dla Futbalo Adam Butkiewicz.

W lepszych humorach po swoim meczu była ekipa Bonito Helios Białystok, która pokonała na wyjeździe TAF Toruń 5:2. Już po pierwszej połowie białostoczanie wygrywali 4:0

Wyniki 3. kolejki
TAF Toruń - Bonito Helios Białystok 2:5 (0:4)
Bramki: dla TAF - Domański, Duszyński; dla Bonito Helios - Żabiuk 2, Rogowski, Gryko, Jendruczek
Futbalo Białystok - Red Devils Chojnice 1:5 (0:1)
Bramki: dla Futbalo - Adam Butkiewicz; dla Red Devils - Stiven Serrato, Oawło Skubczenko, Witalij Kolesnyk, Oleh Nehela, Sebastian Kartuszyński