Futsaliści BAF Bonito Białystok odnieśli niesamowite zwycięstwo i wciąż walczą o pozostanie w I lidze Wojciech Wojtkielewicz
Futsal to gra szybka, w której sytuacja potrafi zmienić się błyskawicznie. Ale nawet w nim takie mecze zdarzają się rzadko. Pierwszoligowa drużyna BAF Bonito Białystok na cztery minuty przed końcem przegrywała na wyjeździe z KKF-em Konin 1:5, ale poderwała się do boju i po niesamowitym finiszu zwyciężyła 6:5. Coś niesamowitego!

Całe spotkanie w Koninie miało niecodzienny przebieg. Do przerwy nic nie wskazywało na strzelaninę i był remis 0:0. Potem dominować zaczęli gospodarze, którzy po 36. minutach prowadzili 5:1. Ten wynik oznaczał dla BAF Bonito degradację z I ligi. Być może ta świadomość poderwała białostoczan, może gospodarze poczuli się zbyt pewnie, albo jedno i drugie. W każdym razie sygnał do niesamowitej remontady dał Kami Sakowicz, a potem gole dla przyjezdnych zaczęły się sypać jak z rogu obfitości.

I liga futsalu. Sytuacja BAF Bonito jest nadal bardzo trudna

Na nieco ponad 60 sekund przed końcem przedłużony rzut karny wykorzystał bramkarz BAF Bonito Norbert Jendruczek i był już tylko 4:5. W ostatniej minucie Podlasianie dołożyli jeszcze dwa gole i odnieśli niesamowite zwycięstwo.

- Przyznam się szczerze, że w takim meczu jeszcze nie grałem. Wywalczona w takich okolicznościach wygrana na pewno da nam kopa mentalnego, a to bardzo ważne w ostatnich kolejkach, bo nasza sytuacja jest wciąż bardzo trudna - mówi zawodnik BAF Bonito Filip Dojlida.

Rzeczywiście, dzięki zdobytym trzem punktom wyrok na BAF Bonito jeszcze nie zapadł, ale do pozostania w I lidze daleko. By przedłużyć nadzieje na uniknięcie degradacji Podlasianie muszą zapunktować u siebie w niedzielę - 14 kwietnia w starciu z niezwykle mocnym liderem - Red Devils Chojnice.

I liga futsalu. Futbalo - Wenecja 4:4. Białostoczanie dwukrotnie wypuścili z rąk przewagę

Drugi białostocki zespół - Futbalo, walczy o zajęcie trzeciego miejsca i w tym kontekście remis 4:4 u siebie z Wenecją Pułtusk nie jest szczytem marzeń. Gospodarze mogą sobie pluć w brody, bo w pierwszej połowie prowadzili 2:0, a w drugiej - 4:2 i za każdym razem pozwolili rywalom na odrobienie strat. Futbalo pozostało jednak na trzecim miejscu, a pozycji na podium bronić będzie w sobotę - 13 kwietnia, w wyjazdowym meczu z AZS-em UG Gdańsk.

WYNIKI 20. KOLEJKI

• KKF Konin- BAF Bonito Białystok 5:6 (0:0). Bramki dla BAF Bonito: Szymon Żabiuk - dwie, Kamil Sakowicz, Kamil Jackiewicz, Norbert Jendruczek, Paweł Rudkowski.
  • Futbalo Białystok - Wenecja Pułtusk 4:4 (2:1). Bramki dla Futbalo: Aleksander Kuźma, Mateusz Rogowski, Jacek Stefanowicz, Mateusz Baranowski.
  • LZS Bojano - AZS UG Gdańsk 2:3, TAF Toruń - KS Gniezno 5:6, Team Lębork - Futsal Świecie 2:5, Red Devils Chojnice - Futsal Szczecin 8:1.

1. Red Devils Chojnice 20 55 109-42
2. Futsal Świecie 20 51 123-42
3. FUTBALO BIAŁYSTOK 20 35 55-45
4. Futsal Szczecin 20 32 92-77
5. KS Gniezno 20 30 76-77
6. Team Lębork 20 29 78-68
7. AZS UG Gdańsk 20 26 74-96
8. KKF Konin 20 24 82-106