MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Giżycko. Moda na multimedialne prezentacje

Magdalena Hirsztritt [email protected]
Multimedialna publikacja opracowana została przez Wydział Promocji Urzędu Miejskiego w Giżycku w ramach unijnego projektu "Marka Giżycko” i jest dostępna pod adresem www.spacer.gizycko.pl
Multimedialna publikacja opracowana została przez Wydział Promocji Urzędu Miejskiego w Giżycku w ramach unijnego projektu "Marka Giżycko” i jest dostępna pod adresem www.spacer.gizycko.pl sxc.hu
Bez wychodzenia z domu możemy zwiedzać i poznawać miasta, oglądać imprezy, pospacerować po lesie.

Kanał Giżycki (Łuczański) jest najstarszym kanałem powstałym w ramach udrożnienia żeglugi na Wielkich Jeziorach Mazurskich. Przekopano go w latach 1765-1772, wykorzystując istniejące koryto strugi łączącej Niegocin z niewielkim jeziorem Wojska. Kanał ma długość 2,13 km oraz głębokość sięgającą 1,9 m. Od tego miejsca możemy rozpocząć wirtualny spacer po Giżycku. Przed nami ciekawa, barwna wyprawa po żeglarskiej stolicy Polski.

- W spacerze wykorzystano teksty Wojciecha Marka Darskiego. Za pomoc szczególnie dziękujemy również Marcinowi Kędzierskiemu z Centrum Promocji i Informacji Turystycznej. Publikację na zlecenie Urzędu Miejskiego w Giżycku wykonała giżycka firma awt.pl design studio Tomasz Karolski - informują urzędnicy z ratusza.

Spacer składa się z 316 panoram, obejmujących między innymi najważniejsze zabytki i atrakcje Giżycka, takie jak Twierdza Boyen, most obrotowy, ulica i wzgórze Św. Brunona, Port Ekomarina, Pasaż Portowy czy kryte lodowisko w giżyckim Centrum Sportów Lodowych. Wśród panoram znalazły się też plaża i las miejski, park przy ulicy Warszawskiej, i wiele giżyckich ulic. Można także zobaczyć od środka urząd miejski i gabinet burmistrza. "Dymki" znajdujące się przy każdej panoramie zawierają ciekawe informacje o poszczególnych miejscach. Interesującym dodatkiem są panoramy z niektórych giżyckich imprez, takich jak Wielkie Otwarcie Sezonu, Święto Twierdzy Boyen, obchody 400-lecia miasta, galerię zdjęć z różnych giżyckich imprez i wydarzeń. Możemy też obejrzeć teledysk do piosenki "Chwytaj w żagle wiatr".

Na wirtualne spacery zaprasza coraz więcej mazurskich miast. Możemy przejść się po Ełku czy Rucianem Nidzie. Zestaw panoram z opisami proponuje Olecko. Podobnie jak starostwo powiatowe w Piszu. Możemy zajrzeć do gmachu starostwa, odwiedzić sekretariat czy zajrzeć do gabinetu starosty.

Z dowolnego miejsca na świecie możemy także podziwiać mazurskie lasy. Do spacerów wśród drzew, nad jeziorami i rzekami zachęcają nadleśnictwa na stronie www.zwiedzamlas.pl.

Możemy odwiedzić na przykład Ośrodek Szkoleniowo-Wypoczynkowy Nadleśnictwa Ełk w Malinówce albo poznawać magiczne miejsca Nadleśnictwa Olecko. Z lotu ptaka możemy podziwiać Nadleśnictwo Drygały, a także zobaczyć zdjęcia roślin i występujących tam zwierząt.

Nadleśnictwo Strzałowo proponuje wycieczkę przepięknym szlakiem rzeki Krutyni, projekt dostępny jest także dla osób słabo widzących. "Leśnym okiem" to także propozycja Nadleśnictwa Strzałowo. Internauci mogą oglądać las widziany oczami jego mieszkańców, a także posłuchać, co ma do powiedzenia lis, pszczoła, czy kleszcz.

Czytaj e-wydanie »

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wróć na wspolczesna.pl Gazeta Współczesna