MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Gmina Łomża pozyskała środki z budżetu województwa podlaskiego na realizację trzech zadań. Przebudowana zostanie przepompownia ścieków

OPRAC.:
Jakub Wróblewski
Jakub Wróblewski
Gmina Łomża
Gruntowna przebudowa przepompowni ścieków, dofinansowanie remontu budynku na potrzeby świetlicy oraz dofinansowanie na zakupów na potrzeby jednostek OSP - to trzy zadanie, na które środki pozyskała gmina Łomża. Łącznie z samorządu województwa trafi do gminy blisko milion złotych.

Gruntownie przebudowana ma zostać przebudowana ma zostać przepompownia ścieków przy ul. Dwornej w Starych Kupiskach. Jest to największa miejscowość w gminie Łomża, która ma już blisko 1600 mieszkańców. Dynamiczny rozwój powoduje, to że potrzebna jest modernizacja infrastruktury. Obecnie na jej terenie działają dwie strefowe przepompownie przy ul. Ładnej i ul. Dwornej. Przebudowa przepompownia przy ul. Dwornej jest zadaniem znacząco większym i kosztowniejszym m.in. ze względu na stan technicznych obiektu, który jest bardzo zły i grozi awarią, a nawet katastrofą ekologiczną. Wskutek ponad 30-letniej eksploatacji nastąpiła degradacja infrastruktury i urządzeń.

Cieszę się, że na to zadanie pozyskaliśmy 800 tys. zł z środków Funduszu Wsparcia Gmin i Powiatów Województwa Podlaskiego. Przy wsparciu samorządu województwa przepompownię przebudujemy zapewniając jej odpowiednią wielkość i wydajność do potrzeb także nowych osiedli domów jednorodzinnych, które powstają przy ul. Dwornej, Sadowej, Kasztanowej, Klonowej, Leszczynowej czy Bukowej – mówi Piotr Kłys, wójt gminy Łomża.

To nie jedyne dofinansowanie z budżetu województwa podlaskiego jakie otrzyma w tym roku gmina Łomża. Projekt złożony przez gminę Łomża do programu odnowy wsi województwa podlaskiego – Kreatywna wieś również uzyskał pozytywna ocenę i dofinansowanie marszałkowskie. Zadanie dotyczy remontu budynku komunalnego w Starej Łomży nad Rzeką z przeznaczeniem na świetlicę wiejską. Pierwsze prace remontowe już ruszyły i są finansowane ze środków własnych gminy Łomża. Pozyskane teraz niemal 30 tys. zł. dotacji, przy zapewnieniu wkładu własnego wynoszącego także 30 tys. zł., zwiększy zakres rzeczowy realizowanego remontu. Wsparcie otrzymają również jednostki Ochotniczej Straży Pożarnej z Podgórza o Jednaczewa. Gmina na wsparcie jednostek uzyskała 70 tys. zł. Przeznaczone zostaną w przypadku OSP w Podgórzu na zakup pojazdu do poszukiwania osób zaginionych, a OSP w Jednaczewie zamierza kupić łódź ratunkową.

Zobacz też:Droga łącząca Łomżę z Mężeninem zostanie zmodernizowana. W środę podpisano umowę na realizację inwestycji

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Tragiczne zdarzenie na Majorce - są zabici i ranni

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na wspolczesna.pl Gazeta Współczesna