Gorąca Polarna Plaża w Suwałkach. Rafał Maluchnik i Wiktor Mielczarek triumfatorami

W Suwałkach odbyła się III edycja turnieju siatkówki plażowej Polarna Plaża
W Suwałkach odbyła się III edycja turnieju siatkówki plażowej Polarna Plaża Fotografia Miłosz Kozakiewicz
Rafał Maluchnik i Wiktor Mielczarek zostali zwycięzcami III Turnieju Siatkówki Plażowej "Polarna Plaża", który rozegrany został na boiskach kompleksu sportowego "Suwałki Beach Arena" przy Zalewie Arkadia w Suwałkach.

Na boiskach kompleksu sportowego "Suwałki Beach Arena" przy Zalewie Arkadia rozegrana została trzecia edycja turnieju siatkówki plażowej "Polarna Plaża". W zawodach zobaczyliśmy siatkarzy znanych z występów w PlusLidze. Jeden z silniejszych duetów stanowili Mateusz Czunkiewicz grający w Ślepsku Malow Suwałki oraz Przemysław Stępień z drużyny triumfatorów Ligi Mistrzów ZAKSY Kędzierzyn Koźle.

Jednak nie oni zostali zwycięzcami turnieju. Na Polarnej Plaży najlepszym duetem okazał się zespół Rafał Maluchnik, Wiktor Mielczarek, który wygrał finał z Damianem Wierzbickim i Mariuszem Szlejterem po kreczu rywali z powodu kontuzji Szlejtera. Finał trwał więc tylko jednego seta. Rafał Maluchnik został także MVP turnieju powtarzając sukces sprzed roku.

Mateusz Czunkiewicz, Przemysław Stępień zajęli czwarte miejsce po porażce z parą Paweł Pietkiewicz, Grzegorz Pietkiewicz 18:21, 19:21.

Pula nagród wyniosła 11 tysięcy złotych. Inicjatorem turnieju był Śłepsk Malow Suwałki na czele z Mateuszem Czunkiewiczem, a turniej odbył się przy współpracy Miasta Suwałki i OSiR-u w Suwałkach. W zawodach wystartowało 24 drużyn.

Mecz o 3. miejsce
Paweł Pietkiewicz / Grzegorz Pietkiewicz - Mateusz Czunkiewicza i Przemysław Stępnia 2:0 (21:18, 21:19)
Finał
Rafał Maluchnik i Wiktor Mielczarek - Damian Wierzbicki / Mariusz Szlejter 21:12 i krecz