Hurkacz i Zieliński walczą o finał turnieju w Bazylei i awans do ATP Finals!

Zbigniew Czyż
Hubert Hurkacz
Hubert Hurkacz Pawel Relikowski / Polska Press
Hubert Hurkacz walczy dziś o awans do finału tenisowego turnieju ATP 500 w Bazylei. Rywalem Polaka będzie Francuz Ugo Humbert. Spotkanie rozpocznie się nie wcześniej niż o godz. 15. O finał w deblu walczy też Jan Zieliński.

Hurkacz wygrał jak dotąd w Szwajcarii trzy mecze. Wrocławianin wygrał kolejno z Serbem Dusanem Lajoviciem, Niemcem Janem-Lennardem Struffem, a w ćwierćfinale po niezwykle zaciętym spotkaniu z Holendrem Tallonem Griekspoorem.

Klasyfikowany na 28. miejscu w rankingu ATP Ugo Humbert rozprawił się kolejno z Amerykaninem Marcosem Gironem, Chilijczykiem Nicolasem Jarrym i Szwajcarem Dominikiem Strickerem.

Z Francuzem w karierze Hurkacz, który w Bazylei rozstawiony jest z "czwórką" mierzył się raz. W ubiegłym roku zwyciężył podczas turnieju w Halle 7:6, 6:3.

Hubert Hurkacz walczy w Szwajcarii o niezwykle ważne punkty, wygrana przybliży go do występu w kończącym sezon ATP Finals w Turynie. Szanse na to są coraz większe, bo przedwcześnie z turnieju odpadli Norweg Casper Ruud (11. ATP) i Amerykanin Taylor Fritz (9. ATP).

Hurkacz za awans do półfinału zdobył już 180 punktów, w rankingu ATP Race awansował z 11. na 10. pozycję, zarobił prawie 120 tysięcy euro.

Jan Zieliński też walczy o ATP Finals

O awans do turnieju ATP Finals deblistów walczy inny z Polaków Jan Zieliński. Warszawianin w parze z MOnakijczykiem Hugo Nysem zagrają w półfinale z brytyjsko-nowozelandzką parą Jamie Murray/ Michael Venus. Spotkanie zostało zaplanowane jako czwarte w kolejności na korcie centralnym od godz. 13

Mecze turnieju w Bazylei można oglądać na sportowych kanałach Polsatu.