Zespół REA BAS Białystok przełamał serię trzech porażek i wygrał z Gwardią Wrocław Urszula Łobaczewska
Po trzech porażkach z rzędu na dobre tory wrócił pierwszoligowy zespół REA BAS Białystok, pokonując we własnej hali Gwardię Wrocław 3:1. Nasi siatkarze źle rozpoczęli spotkanie, przegrywając pierwszego seta. Potem jednak wszystko toczyło się po ich myśli i komplet punktów został w stolicy Podlasia.

Gospodarze wyszli na parkiet nieco rozkojarzeni i zanim się obejrzeli, to już przegrywali 3:8.

- Szkoda tego początku, bo chyba zostaliśmy w szatni i przez cały set musieliśmy gonić rywali. Gdybyśmy zaczęli normalnie, była szansa na wygraną w trzech setach. Ale może taki zimny prysznic był nam potrzebny, by wrócić do swojej gry - ocenia trener REA BAS-u Białystok Krzysztof Andrzejewski.

REA BAS - Gwardia 3:1. Młody rozgrywający został MVP meczu

Premierowego set nie udało się uratować, chociaż białostoczanie dogonili rywali (21:21), ale końcówka należała do Gwardii, która triumfowała 25:23. Potem było już tylko lepiej. W drugiej odsłonie wrocławianie dotrzymywali jeszcze kroku gospodarzom i przegrali minimalnie do 23. Kolejne partie to już kontrola wydarzeń na parkiecie ze strony naszej drużyny, pewne zwycięstwa do 17 i 21, co dało komplet punktów. Spotkanie skutecznym atakiem zakończył Jędrzej Goss.

MVP meczu został Dawid Gruszczyński, zastępujący na rozegraniu kontuzjowanego Michała Witkosia.

- Dawid, to młody, dwudziestodwuletni zawodnik i cieszę się, że potrafi wziąć na siebie odpowiedzialność i sprostać wyzwaniu. Ważne jest też to, że komplet punktów z Gwardią pozwolił na trzymać kontakt z czołową ósemką w tabeli, w której chcemy się znaleźć na koniec rudny zasadniczej - podsumowuje trener Andrzejewski.

WYNIKI 13. KOLEJKI

• REA BAS Białystok – Gwardia Wrocław 3:1 (23:25, 25:23, 25:17, 25:21).
  • REA BAS Białystok: Rawiak, Turski, Goss, Naliwajko, Gwardiak, Gruszczyński, Ostaszewski (libero) oraz Kacperkiewicz.
  • Avia Świdnik - Lechia Tomaszów Mazowiecki 1:3, Bogdanka Arka Chełm - AZS AGH Kraków 3:1, Chrobry Głogów - Mickiewicz Kluczbork 1:3, KPS Siedlce - Visła Proline Bydgoszcz 3:1, Astra Nowa Sól - MCKiS Jaworzno 3:1, Olimpia Sulęcin - MKS Będzin 2:3, SMS PZPS Spała - BBTS Bielsko-Biała 0:3.

1. MKS Będzin 13 34 37:16
2. Bogdanka Arka Chełm 13 31 33:12
3. Avia Świdnik 14 31 34:16
4. BBTS Bielsko-Biała 12 25 31:17
5. Astra Nowa Sól 14 25 32:23
6. Mickiewicz Kluczbork 13 25 30:23
7. Lechia Tomaszów Mazowiecki 13 25 31:21
8. Visła Proline Bydgoszcz 13 22 27:21