Siatkarze REA BAS Białystok pokonali na wyjeździe Mickiewicza Kluczbork 3:0
Siatkarze REA BAS Białystok pokonali na wyjeździe Mickiewicza Kluczbork 3:0 Urszula Łobaczewska
Siatkarze REA BAS Białystok odnieśli ważne zwycięstwo w I lidze pokonując na wyjeździe Mickiewicza Kluczbork 3:0. Białostoczanie zajmują w tabeli I ligi ósme miejsce, ale mają tyle samo punktów - 25, co piąty właśnie Mickiewicz Kluczbork.

Początek pierwszego seta był bardzo wyrównany, a żadnej drużynie nie udało się wypracować większej przewagi punktowej. W końcówce białostoczanie odskoczyli na trzy punkty, po skutecznej zagrywce Jakuba Turskiego - 17:14. Mickiewicz nie odpuszczał, ale nie zdo9łał dogonić REA BAS, który wygrał 25:23.

Druga partia to także wymiana ciosów. Drużyny zdobywały na przemian punkty. Był remis 16:16, ale w końcówce gospodarze po akcjach Janusza górskiego uzyskali przewagę i byli o krok od wygrania seta prowadzą już 24:22. Drużyna z Kluczborka nie wykorzystała kilku piłek setowy, a wspaniały finisz białostoczan dał gościom zwycięstwo 26:24.

Trzeci set drużyna REA BAS rozpoczęła nie najlepiej. Gospodarze wygrywali 4:2. Szybko jednak białostoczanie dogonili Mickiewicza i przechylili szalę zwycięstwa na własną korzyść. Skuteczne akcje MVP meczu Jędrzeja Gossa pozwoliły zbudować przewagę, którą zespół z Białegostoku nie zmarnował wygrywając 25:20 i cały mecz 3:0 w setach.

Najbliższy ligowy mecz REA BAS Białystok zagra już w piątek, 22 grudnia, gdy o godz. 18 podejmie zespół AZS AGH Kraków

Mickiewicz Kluczbork – REA BAS Białystok 0:3 (23:25, 24:26, 20:25).
Mickiewicz: Lipiński (1), Linda (10), Pasiński (1), Górski (15), Lewandowski (7), Mucha (4), Czyrek (libero) oraz Łysiak (libero), Gibek, Kopacz (3), Mendel (4), Olczyk (2), Siemiątkowski
REA BAS: Gruszczyński (1), Goss (16), Naliwajko (10), Rawiak (11), Turski (8), Gwardiak (5), Ostaszewski (libero) oraz Kacperkiewicz.
MVP: Jędrzej Goss.