II liga koszykarzy. Tur i Żubry wkraczają w nowy sezon z wygranymi (zdjęcia)

Żubry Chorten Białystok – MUKS Piaseczno 63:49 (18:7, 16:22, 20:8, 9:12).
Żubry Chorten Białystok – MUKS Piaseczno 63:49 (18:7, 16:22, 20:8, 9:12). Wojciech Wojtkielewicz
W miniony weekend wystartowała II liga koszykówki mężczyzn, w której występują dwie podlaskie drużyny. Tur Basket Bielsk Podlaski i Żubry Chorten Białystok wygrały swoje pierwsze mecze.

Tur Basket zagrał pierwsze spotkanie na wyjeździe z Kolejarzem Radom, gdyż hala bielskiej „Trójki” jeszcze nie jest przygotowana na podjęcie koszykarzy. Mecz nie był łatwy dla podopiecznych trenera Piotra Bakuna.

Pierwsza kwarta w zasadzie toczyła się kosz za kosz, ale w końcówce dzięki skutecznym rzutom wolnym Tur zakończył ja prowadzeniem 15:12. W drugiej sytuacja nie zmieniła się, mecz był bardzo wyrównany, ale tym razem do przerwy to gospodarze byli górą wygrywając 36:32.

W trzeciej kwarcie szala zwycięstwa przechyliła się na stronę Tura. Punktowe akcje Bartłomieja Wróblewskiego i Łukasza Kuczyńskiego zrobiły swoje. Trafili Przemysław Tradecki i Michał Szwedo i Tur uzyskał już siedmiopunktową przewagę 54:47 przed ostatnia kwarta spotkania.

W ostatniej części Tur Basket nie pozwolił już sobie odebrać wygranej. Przemysław Tradecki nie mylił się w rzutach z dystansu i linii rzutów osobistych. W obronie pewnie grał Kuczyński. Bielszczanie wygrali 72:64.

W Białymstoku inauguracja też była udana. Żubry Chorten pokonały MUKS Piaseczno 63:49. Najskuteczniejszymi koszykarzami w Żubrach byli Patryk Andruk i Andrzej Misiewicz, którzy zdobyli po 14 punktów oraz Maciej Bębeniec - 11. O zwycięstwie przesądziła trzecia kwarta wygrana przez białostoczan 20:8.

Kolejarz Basket Radom - Tur Basket Bielsk Podlaski 64:72 (12:15, 24:17, 11:22, 17:18)
Kolejarz: Szymon Jaworski 24, Mateusz Zwęgliński 17, Daniel Kotwasiński 9, Maciej Parszewski 6, Kamil Waniewski 6, Kacper Wierzgała 2, Bartłomiej Żuk, Alberto Garita.
Tur Basket: Przemysław Tradecki 15, Jarosław Giżyński 14, Łukasz Kuczyński 12, Bartłomiej Wróblewski 11, Marcin Marczuk 10, Aaron Weres 3, Michał Szwedo 3, Przemysław Zygmunciak 2, Jakub Grigoruk2.

Żubry Chorten: Patryk Andruk 14, Andrzej Misiewicz 14, Maciej Bębeniec 11, Michał Bombrych 10, Arkadiusz Zabielski 6, Adam Sulima-Dolina 4, Filip Nieroda 2, Paweł Kosobudzki 2, Patryk Zdanowicz, Mariusz Rapucha, Bartosz Strażewicz, Paweł Trypus.
MUKS: Maciej Dyduch 14, Jerzy Kempa 8, Kacper Mościcki 6, Nikodem Sarosiak 6, Filip Munyama 5, Damian Zapert 4, Piotr Łazarek 3, Daniel Niegodziński 2, Kosma Kłagisz 1, Jan Milewski, Jan Lis, Paweł Kosiarz.

Pozostałe wyniki 1. kolejki
MKS Ochota Warszawa - UKS Trójka Żyrardów 85:71, Isetia Erzurum - KS Legion Legionowo 69:56, Sokół Ostrów Mazowiecka - KKS Polonia Warszawa 80:91, Energa Hutnik Koszykówka - AZS UJK Kielce 92:89.