A w najbliższą środę, 17 stycznia kolejny mecz derbowy Tura Basket Bielsk Podlaski z Eneą Żubry Chorten Białystok Urszula Łobaczewska
Koszykarze Tura Basket Bielsk Podlaski pokonali na wyjeździe Legion Legionowo 100:90. Nie grali koszykarze Enea Żubry Chorten Białystok, którzy przełożyli swój mecz z Profbudem Legia Warszawa na 17 marca. Już w środę 17 stycznia Rogate Derby, czyli mecz Tur - Żubry.

Spotkanie z Legionem nie było łatwym meczem dla podopiecznych trenera Rafała Króla. Przypomnijmy, że w pierwszym pojedynku obu zespołów w sezonie Tur wygrał u siebie 89:83.

W 6 minucie sobotniego meczu gospodarze objęli prowadzenie 17:9. Tur musiał gonić rywali. Dwukrotnie za trzy punkty trafił Piotr Bobka, sześć "oczek" z rzędu zdobył Patryk Milewski i bielszczanie zniwelowali przewagę gospodarzy tylko do jednego kosza 24:22.

Już na samym początku drugiej kwarty Tur, po trójce Mikołaja Krakowiaka, wygrywał 25:24, gospodarze jednak szybko odzyskali prowadzenie. Kwarta była bardzo wyrównana i przewaga przechodziła z rąk do rąk. Na przerwę Legion schodził prowadząc jednym punktem 47:46.

Bardzo ważna była trzecia kwarta wygrana przez Tura 27:20. Gdy w 24 minucie za trzy punkty trafił Łukasz Kuczyński bielszczanie wygrywali 55:53. Trzy minuty później było już 65:62, ale dla Legionu. Przewagę Tur uzyskał po skutecznych akcjach w końcówce Marcina Marczuka. Jego pięć punktów sprawiło, że do ostatnich 10 minut podopieczni trenera Rafała Króla przystępowali wygrywając 73:67.

W czwartej kwarcie Tur nie oddał już prowadzenia, chociaż kilka razy gospodarze prawie dochodzili bielszczan. Po trafieniu za trzy punkty Kuczyńskiego goście prowadzili 91:80, a cały mecz wygrali 100:90.

A w najbliższą środę, 17 stycznia kolejne Rogate Derby i mecz Tura Basket Bielsk Podlaski z Eneą Żubry Chorten Białystok. Białostoczanie w zimowej przerwie wzmocnili się pozyskaniem weterana koszykarskich parkietów 40-letniego Tomasza Deji, który w swoim bogatym CV ma występy w I lidze m.in. w drużynach z Dąbrowy Górniczej, Krosna, GKS Tychy oraz 24-letniego rozgrywającego Jana Malesy z Tauron GTK Gliwice.

KS Legion Legionowo - Tur Basket Bielsk Podlaski 90:100 (24:22, 23:24, 20:27, 23:27)
Tur Basket: Mikołaj Krakowiak 13, Aaron Weres 8, Jakub Grigoruk, Wojciech Jakubiak 12, Łukasz Kuczyński 26, Piotr Bobka 10, Pavlo Bondarenko 3, Patryk Milewski 15, Marcin Marczuk 12, Mariusz Rapucha 1.