II liga koszykówki. Porażka Tura w Łowiczu

(mark)
Z piłką Kamil Zakrzewski
Z piłką Kamil Zakrzewski A. Zgiet
Tur Bielsk Podlaski przegrał w II lidze koszykarzy z Księżakiem Łowicz 62:89.

Bielszczanie rozpoczęli wczorajszy mecz "piątką": Kordian Jóźwiuk, Kamil Zakrzewski, Tomasz Szczepiński, Andrzej Misiewicz i Arkadiusz Zabielski. Szczepiński zdobył pierwsze punkty meczu, na które szybko odpowiedzieli gospodarze, którzy w 4 minucie objęli prowadzenie 11:5, a dwie minuty później wygrywali 17:11.
Podopieczni trenera Andrzeja Sinielnikowa zbyt łatwo pozwalali rywalom na zdobycze punktowe po rzutach spod kosza. Wprowadzony za Kuczyńskiego Andrzej Misiewicz rzutem za trzy zmniejszył przewagę Księżaka do trzech punktów 17:14, a później gdy wykorzystał dwa rzuty wolne wyprowadził Tura na prowadzenie 18:17. Bielszczanie wygrywali jeszcze po trafieniu Szczepińskiego 20:19, ale pierwsza kwarta zakończyła się już zwycięstwem Księżaka 24:20.
Tur bardzo dobrze rozpoczął drugą kwartę niwelując stratę, a nawet ponownie odzyskując prowadzenie w 13, minucie - 27:26. Niestety, po raz ostatni w tym spotkaniu. Nasi koszykarze popełniali bowiem zbyt dużo strat, co skwapliwie wykorzystywali gospodarze. Do przerwy Księżak wygrywał 49:36.
W trzeciej kwarcie Tur gonił drużynę z Łowicza. Po dwóch trafieniach za trzy punkty Kamila Zakrzewskiego bielszczanie przegrywali sześcioma oczkami 49:55. Kiedy Tur wychodził na ostatnią kwartę miał stratę 9 punktów 54:65. Niestety, drużyna z Łowicza w pierwszych 6 minutach finałowej części powiększyła przewagę do 23 "oczek" 79:56 i było już po meczu.

Księżak Łowicz - Tur Bielsk Podlaski 89:62 (24:20, 25: 16, 16:18, 24:8).
Księżak: Kromer 22, Szczepaniak 20, Wuczyński 14, Trepka 11, Siemieńczuk 8, Malona 7, Bąk 4, Malitka 2, Gładki.
Tur: Szczepiński 14, Kuczyński 12, Misiewicz 10, Zabielski 10, Zakrzewski 10, K. Jóźwiuk 4, Iwaniuk 2, Bębieniec, Koc.

Wyniki 14. kolejki: AZSAWF ggmedia.pl Kraków - Rosa II Radom 0:20 wo., UMKS Kielce - Wisła Kraków 107:62, Sokół Ostrów Mazowiecka - SKK Siedlce 48:79, Pułaski Warka - Skierniewice 72:83, KS Piaseczno - AZS Alstom Kraków 68:80.