II liga koszykówki. Żubry Chorten Białystok ze zwycięstwem w stolicy

Żubry Chorten Białystok z drugim zwycięstwem w II lidze
Żubry Chorten Białystok z drugim zwycięstwem w II lidze Wojciech Wojtkielewicz
Koszykarze Żubrów Chorten Białystok w drugim meczu nowego sezonu II ligi odnieśli zwycięstwo. W stolicy pokonali drużynę Profbud Legia Warszawa 104:81. Najwięcej punktów dla białostoczan zdobył Karol Obarek - 29.

To już drugi mecz, w którym koszykarze Żubrów Chorten Białystok wygrywają rzucając rywalom ponad 100 punktów. W pierwszym spotkaniu wygrali z MKS Ochotą Warszawa 106:35, a teraz pokonali Profbud Legię Warsaawa 104:81.

Już po pierwszej minucie białostocki zespół wygrywał 6:0, po dwóch trafieniach za trzy punkty Karola Obarka. Jednak po kolejnych dwóch minutach gospodarze prowadzili już 8:6 i znów "trójką" odpowiedział Obarek. (9:8 dla Żubrów). W końcówce pierwszej kwarty Żubry uzyskały już przewagę wygrywając pierwsze 10 minut spotkania 26:16. W drugiej kwarcie także byli skuteczniejsi i na przerwę schodzili wygrywając 49:34.

W trzeciej kwarcie gospodarze byli lepsi od Żubrów jednym punktem 24:23, dzięki skuteczniejszej grze w końcówce. Ale ostatnia kwarta to znów dominacja białostockiej drużyny i końcowe pewne zwycięstwo 104:81.

A już w środę, 4 października o godz. 18 w hali UwB przy ul. Świerkowej w Białymstoku pierwsze w tym sezonie "Rogate Derby": Żubry Chorten - Tur Basket Bielsk Podlaski.

Profbud Legia Warszawa - Żubry Chorten Białystok 81:104 (16:26, 18:23, 24:23, 23:32)
Żubry Chorten: Maciej Bębeniec 3, Karol Obarek 29, Paweł Śpica 16, Krystian Tyszka 12, Arkadiusz Zabielski 14 oraz Bartosz Strażewicz 2, Jan Świtaj 4, Michał Babińczuk 3, Mateusz Niewiński 14, Hubert Wyszkowski 2, Mikołajk Styczeń 5, Paweł Trypus.