II liga koszykówki. Tur Basket Bielsk Podlaski udanie zainaugurował nowy sezon

Tur Basket Bielsk Podlaski udanie wkroczył w nowy sezon II ligi
Tur Basket Bielsk Podlaski udanie wkroczył w nowy sezon II ligi Urszula Łobaczewska
Trener Rafał Król i jego podopieczni z Tura Basket Bielsk Podlaski zaliczyli udaną inaugurację drugoligowego sezonu. Na wyjeździe pokonali Trójkę Żyrardów 76:64. Zwycięstwo nie przyszło jednak łatwo, bielszczanie musieli gonić rywala i wynik przesądzili w drugiej połowie meczu.

Pierwsza połowa spotkania Tura Basket z Trójką Żyrardów przebiegała z lekką przewagą gospodarzy, którzy wypracowali sobie czteropunktową przewagę 43:39. Podopieczni trenera Rafała Króla kapitalnie zagrali w trzeciej kwarcie, w której z nawiązką odrobili stratę do Trójki i po efektownym wsadzie ukraińskiego skrzydłowego Pavlo Bondarenki przed ostatnią kwartą wygrywali już 61:52.

W czwartej kwarcie gospodarze groźnie zbliżyli się do Tura. W 34 minucie, po trafieniu Gwardeckiego, było już tylko 63:62 dla Tura. Trener gości szybko wziął czas, po którym Tur odzyskał swój rytm. Punkty Bondarenki, Bobki i Krakowiaka pozwoliły Turowi ponownie odskoczyć na bezpieczną przewagę 12 punktów 74:62, która utrzymali do końca meczu. Ostatecznie Tur wygra 76:64.

Koszykówka. Żubry Chorten Białystok stratowały Ochotę w pierwszym meczu nowego sezonu II ligi

Niestety, bielszczanie także w drugiej kolejce spotkań II ligi nie zagrają zgodnie z planem. Swój mecz z Legionem Legionowo przełożyli na końcówkę listopada. W najbliższym meczu spotkają się 4 października w "Rogatych Derbach" z Żubrami w Białymstoku.

A białostoczanie w najbliższą sobotę, zagrają na wyjeździe z Profbud Legią Warszawa.

UKS Trójka Żyrardów - Tur Basket Bielsk Podlaski 64:76 (29:21, 14:18, 9:22, 12:15)
Tur Basket: Piotr Bobka 13, Pavlo Bondarenko 12, Aaron Weres 12, Mikołaj Krakowiak 10, Łukasz Kuczyński 10, Wojciech Jakubiak 9, Patryk Milewski 7, Jan Lipiński 2, Jakub Grigoruk 1, Marcin Marczuk.