III liga. ŁKS 1926 Łomża - MKS Ełk 3:1. Bramkarz ŁKS-u wyrzucony z boiska (wideo)

kgol
Kontrowersyjna sytuacja w meczu ŁKS 1926 Łomża - MKS Ełk 3:1
Kontrowersyjna sytuacja w meczu ŁKS 1926 Łomża - MKS Ełk 3:1 YouTube/MKS Ełk TV
ŁKS 1926 Łomża pokonał 3:1 na wyjeździe MKS Ełk, pomimo, że całą drugą połowę grał w osłabieniu jednego zawodnika. W pierwszej wiosennej kolejce III ligi rezerwy Jagiellonii zremisowały 0:0 z Ruchem Wysokie Mazowieckie.

Łomżanie przez całą drugą połowę musieli sobie radzić w dziesięciu, ponieważ czerwoną kartkę za niesportowe zachowanie otrzymał bramkarz – Oliwer Wienczatek. Golkiper łomżan kopnął leżącego rywala.

– Oliwer był sprowokowany przez przeciwnika. Mimo to, nie zamierzam go w żaden sposób rozgrzeszać. Zachował się bardzo nieodpowiedzialnie i mógł narazić nas w tak istotnym meczu na porażkę – ocenia Mateusz Miłoszewski, szkoleniowiec ŁKS.

Kontrowersyjna sytuacja od 1 minuty na YouTube:

Na szczęście karygodne zachowanie Wienczatka nie podłamało jego kolegów, którzy wykrzesali z siebie jeszcze więcej energii i po zmianie stron dwukrotnie skarcili ełczan za sprawą bramek Krzysztofa Dąbkowskiego i Pawła Drażby. Natomiast przed przerwą defensywę gospodarzy zaskoczył Mariusz Baranowski.

Nie było goli w derbowej rywalizacji pomiędzy Jagiellonią II Białystok a Ruchem Wysokie Mazowieckie. Z takiego rezultatu zadowoleni byli tylko goście.

– Dla nas to cenny punkt, a niewiele zabrakło, abyśmy nawet wygrali – komentuje Tomasz Kułkiewicz, szkoleniowiec Ruchu.

Rezerwy żółto-czerwonych wystąpiły wzmocnione dość pokaźną liczbą piłkarzy z pierwszego zespołu. Mimo to zagrały bardzo nieskutecznie.

MKS Ełk - ŁKS 1926 Łomża 1:3 (0:1)

Bramki: 0:1 Baranowski 14, 0:2 Dąbkowski 54, 1:2 Furman 69, 1:3 Drażba 72.
ŁKS Łomża: Wienczatek - Kamienowski, Cibulskas, Berezowśkyj, Wasiulewski, Dąbkowski, Maćkowski, Rydzewski, Baranowski, Olesiński (51. Drażba, 85. Kaliszewski), Gałązka (70. Tarnowski), Kaszubowski (44. Lipiec).
Jagiellonia II Białystok - Ruch Wysokie Mazowieckie 0:0
Jagiellonia: Węglarz - Wasiluk, Szymonowicz, Gordon, Straus, Koncewicz, Ostaszewski (46. Radecki), Chomczenowski (70. Gajko), Grabowski, Szymański, Novikovas (80. Zińczuk).
Ruch: Rakowiecki, Jóźwiak (83. Ostaszewski), Wrześniewski, Piłatowski, Pasko, Grochowski, Zieniewicz, Jastrzębski, Faszczewski, Mleczek (77. Poduch), Zalewski.