Olimpia Zambrów (na biało) oddaliła się od strefy spadkowej
Olimpia Zambrów (na biało) oddaliła się od strefy spadkowej Ewa Bujko-Zielińska
Dobrze spisali się trzecioligowcy z naszego regionu w 21. kolejce gier. Olimpia Zambrów pokonała 3:2 Concordię Elbląg, Jagiellonia II Białystok wygrała 1:0 ze Świtem Nowy Dwór Mazowiecki, a ŁKS Łomża zremisował po dramatycznej końcówce na wyjeździe 1:1 z Victorią Sulejówek.

Stawka mecz w Zambrowie była ogromna, bo spotkały się drużyny zagrożone degradacją. Olimpia zaczęła bardzo źle, bo już w 4. minucie straciła gola z rzutu karnego.

- To utrudniło nam zadanie, ale nasza pasja i nastawienie nie pozostawiały niczego innego, jak tylko zwyciężyć - zaznacza w klubowych mediach bramkarz Olimpii Leo Przybylak.

Rzeczywiście, zły początek tylko zmobilizował gospodarzy, którzy w końcówce pierwszej połowie zaliczyli trzy trafienia. Po zmianie stron Concordia atakowała, ale stać ją było tylko na bramkę kontaktową w ostatnich fragmentach spotkania i komplet punktów został w Zambrowie. Dla Olimpii było to pierwsze zwycięstwo w rundzie wiosennej.

Jagiellonia II - Świt 1:0. Triumf dał gol Krzysztofa Toporkiewicza

Jagiellonia II przez większość potyczki dobrze prezentowała się na tle ekipy z Nowego Dworu Mazowieckiego, chociaż spotkanie nie obfitowała w dużą liczbę sytuacji podbramkowych. Najbliżej szczęścia w drużynie Żółto-Czerwonych był dwukrotnie Wojciech Łaski, ale uderzenia skrzydłowego Jagi bronił golkiper przyjezdnych.

Rozstrzygniecie padło w 71. minucie, kiedy na strzał zza pola karnego zdecydował się Krzysztof Toporkiewicz i piłka wylądowała w siatce Świtu. Końcówka to szturm gości, którym jednak brakowało szczęścia lub znakomicie spisywał się bramkarz rezerw Jagi Sławomir Abramowicz.

Victoria - ŁKS 1:1. Uratowali remis w doliczonym czasie gry

Spotkanie w Sulejówku było typowym bojem o ligowe punkty i kibice długo nie oglądali goli. Na nieszczęście ŁKS-u Łomża w 81. minucie piękny strzał zza pola karnego oddał Jan Dźwigała i Victoria objęła prowadzenie. Łomżanie nie załamali się i ruszyli do ataku. W drugiej minucie doliczonego czasu gry z prawej strony piłkę wrzucił Filip Karmański, a Hubert Mich uderzeniem z woleja doprowadził do remisu.

WYNIKI 21. KOLEJKI

• Victoria Sulejówek - ŁKS 1926 Łomża 1:1 (0:0). Bramki: 1:0 - Jan Dźwigała (81), 1:1 - Hubert Mich (90).
  • ŁKS: A. Olszewski - Skowronek, Mich, Wenger, B. Olszewski, Żebrowski (87. Walczak), Felipe (64. Maćkowski), Winsztal (72. Bielka), Bernatowicz (72. Kuźma), Karmański, Antkowiak.
  • Olimpia Zambrów - Concordia Elbląg 3:2 (3:1). Bramki: 0:1 - Joao Criciuma (4-karny), 1:1 - Bartosz Bayer (34), 2:1 - Bartosz Ciborowski (39), 3:1 - Sebastian Dąbrowski (43), 3:2 - Joao Criciuma (90).
  • Olimpia: Przybylak - Ciborowski, Wybraniec, Radecki, Gościniarek (88. Szatała), Romanowicz (77. Gojko), Bayer, Jakimiuk, Parobczyk (60. Wojciechowski), Dąbrowski (88. Jarzębski), Drapsa (77. Truchan).
  • Jagiellonia II Białystok - Świt Nowy Dwór Mazowiecki 1:0 (0:0). Bramka: 1:0 - Krzysztof Toporkiewicz (71).
  • Jagiellonia II: Abramowicz - Olszewski, Czerech, Kobus, Pankiewicz, Wojdakowski (90. Samborski), Wasilewski (65. Vinicius), Polkowski (84. Zielecki), Łaski (84. Matus), Nguiamba, Toporkiewicz.
  • Legia II Warszawa - Broń Radom 4:0, GKS Bełchatów - Mławianka Mława 0:2, Legionovia Legionowo - Pilica Białobrzegi 2:3, GKS Wikielec - Unia Skierniewice 1:0, Warta Sieradz - Pogoń Grodzisk Mazowiecki 1:2, Pelikan Łowicz - Lechia Tomaszów Mazowiecki 0:0.

1. Pogoń Grodzisk Mazowiecki 21 44 53-21
2. Legia II Warszawa 21 44 47-19
3. GKS Bełchatów 21 38 40-27
4. Pelikan Łowicz 21 38 31-16
5. Świt Nowy Dwór Mazowiecki 21 35 41-28
6. Unia Skierniewice 21 33 40-29
7. Broń Radom 21 33 26-24
8. Lechia Tomaszów Mazowiecki 21 33 33-32