III liga. Za wrażenia artystyczne punktów się nie przyznaje

kgol
2016-05-28 wysokie mazowieckie ruch lks lomza  fot.wojciech wojtkielewicz/kurier poranny gazeta wspolczesna / polska press
2016-05-28 wysokie mazowieckie ruch lks lomza fot.wojciech wojtkielewicz/kurier poranny gazeta wspolczesna / polska press brak
Czwartego kolejnego meczu u siebie nie wygrali zawodnicy ŁKS 1926 Łomża. Biało-czerwoni przegrali z Wartą Sieradz 0:1.

Punktów za styl się nie przyznaje. W pierwszej połowie graliśmy widowiskowo i szkoda, że w tym okresie nie udało nam się zdobyć bramki. Obawialiśmy się tego, że przeciwnik się cofnie i nas skontruje. Niestety, tak właśnie było - mówi Krzysztof Ogrodziński, szkoleniowiec ŁKS.

Sytuacji do strzelenia gola gospodarze mieli co niemiara. Już w pierwszej minucie sytuacji sam na sam z bramkarzem nie wykorzystał Damian Gałązka. Znany z występów w ekstraklasie Maciej Mielcarz przeczytał intencje zawodnika biało-czerwonych i dobrze interweniował.Później ładnie z dystansu uderzył Marek Kali szewski, ale doświadczony golkiper gości ponownie był czujny. ŁKS często starał się uderzać zza pola karnego. Przed przerwą próbował m.in. Tomasz Brzozowski, ale minimalnie chybił celu.

Po zmianie stron gra się wyrównała, a jedna z pierwszych dogodnych okazji przyjezdnych zakończyła się golem. Marcin Kacela otrzymał precyzyjne podanie i w sytuacji sam na sam bez problemów pokonał Pawła Lipca.

Warta rozochocona zdobytą bramką chciała pójść za ciosem. W 66. minucie jeden z jej piłkarzy trafił w poprzeczkę. Chwilę później mógł być remis. Po uderzeniu głową Reinaldo Melao piłka znalazła się w siatce Warty, ale sędzia gola nie uznał. Prawdopodobnie jego zdaniem zawodnik biało-czerwonych naruszył przepisy, nieprzepisowo rozpychając się w polu karnym.

W końcówce ŁKS często zagrażał bramce gości, ale bezskutecznie. Niekwestionowany bohater potyczki - Mielcarz, kilkukrotnie dobrze interweniował i świetnie dyrygował defensywą Warty. Biało-czerwoni ponieśli porażkę, która skutkuje spadkiem na 14. pozycję w tabeli.

- Do końca rundy zostały trzy mecze i chcielibyśmy mieć po nich na koncie minimum 20 punktów. Walczymy dalej - kończy Ogrodziński.

ŁKS 1926 Łomża - Warta Sieradz 0:1 (0:0)
Bramka: 0:1 Kacela 58.
ŁKS: Lipiec - Kamienowski, Melao, Marcin Świderski (Tarnowski), Gałązka, Łukasz Świderski (75 Wasiulewski), Kaliszewski, Misiak, Rydzewski (69. Kacprzyk), Kaput, Brzozowski (60. Sadowski).