IV liga. Tur nowym liderem tabeli

kpot, jan, los
tur Bielsk Podlaski wygrał 2:1 u siebie z Biebrzą Goniądz
tur Bielsk Podlaski wygrał 2:1 u siebie z Biebrzą Goniądz jan
Tur Bielsk Podlaski przedłużył passę zwycięstw do pięciu, co przy czwartkowej porażce Wissy Szczuczyn ze Spartą Szepietowo, dało im prowadzenie w rozgrywkach. Wciąż bez wygranej pozostaje Orzeł Kolno.

Warmia Grajewo – Pogoń Łapy 5:1 (2:0)
1:0 Maksym Mirva 8, 2:0 Edison 18, 3:0 Tomasz Dzierzgowski 68, 3:1 Łukasz Roszkowski 72, 4:1 Przemysław Zarzecki 75, 5:1 Mateusz Cybulski 88.
Czerwona kartka: Marcin Turowski (80, za drugą żółta, Pogoń). Żółte kartki: Mikucki, Stankiewicz (Warmia); Hryniuk, Michno, Turowski (Pogoń).
Sędziował: Paweł Swajda (Siemiatycze). Widzów: 70.
Warmia: Gieniusz – Arciszewski, Randzio (77 Zubowski), Edison, Mikucki, Krupa, Mirva (11 Domurat), Kozikowski (60 Zarzecki), Stankiewicz (67 Chyliński), Cybulski, Dzierzgowski.
Pogoń: Łapiński – Płoński, Turowski, Sobota, Demiańczuk (52 Michno), Plago (88 Perkowski), Kowalewski, Stypułkowski, Hryniuk, Roszkowski, Sawicki.
Grajewska Warmia jest jedyną drużyną bez porażki (8 zwycięstw, 3 remisy). Deklasacja gości z Łap rozpoczęła się w 8. minucie. Po precyzyjnym dośrodkowaniu Tomasza Dzierzgowskiego i celnej dobitce Ukraińca Maksyma Mirvy Warmia zdobyła pierwszego gola. Kolejną bramkę, po podaniu Mateusza Cybulskiego, zdobył strzałem głową Brazylijczyk Edison. Po raz pierwszy w historii Warmii, dwie bramki w meczu strzelili obcokrajowcy.
Druga połowa stała na wyższym poziomie. To efekt lepszej gry gości, którzy przy stanie 3:0 strzelili bramkę (Łukasz Roszkowski) po kontrataku, a po 2. minutach stworzyli doskonałą sytuację bramkowa, której nie wykorzystał Patryk Stypułkowski. Gospodarze w drugiej połowie zdobyli trzy bramki, z których godna zapamiętania będzie młodziutkiego Przemysława Zarzeckiego. To jego pierwsze trafienie w „dorosłej” piłce. Od 80. minuty goście grali w osłabieniu, po czerwonej kartce Marcina Turowskiego. W samej końcówce, wynik meczu ustalił aktywny Mateusz Cybulski.
Robert Kądzior (trener Warmii Grajewo): Zwycięstwo cieszy, martwi brak skuteczności. Jestem zdecydowanym przeciwnikiem minimalizmu. Wynik 2:0 nie oznacza wygranego meczu. Trzeba walczyć do końca – dla siebie, dla kibiców. Dobrze, że po kontuzjach wracają podstawowi zawodnicy. To cieszy przed dwoma najważniejszymi meczami z Turem Bielsk Podlaski i Wissą Szczuczyn.

Tur Bielsk Podlaski - Biebrza Goniądz 2:1 (2:1)
0:1 Chrzanowski 2, 1:1 Popiołek 16, 2:1 Pawluczuk 33.
Żółta kartka: Walczuk (Tur).
Sędziował: Szymon Szymajda (Białystok). Widzów: 50.
Tur: Sidun – K. Kulikowski, P. Kosiński, Koźlik, A. Kosiński – Car, A. Lewczuk – Popiołek (78. Zawadzki), K. Kosiński, Daniłowski (69. Walczuk) – Ł. Pawluczuk (62. M. Jakubowski).
Biebrza : Ulman – Cieciorko, Bagiński, G. Kulikowski, K. Purta – Chmielewski – Jasiński (58 M. Butkiewicz), Bogdan, Kosakowski, Chrzanowski – Dekarz.

Zmarznięta garstka najwierniejszych kibiców oglądała sobotni mecz Tura z Biebrzą, który rozgrywano przy przenikliwym wietrze. Serca fanów z Bielska jeszcze bardziej zmroziła akcja z drugiej minuty, gdy po rzucie rożnym młody bramkarz Patryk Sidun nie opanował piłki i ta spadła pod nogi Kamila Kosakowskiego. Strzał rosłego pomocnika Biebrzy bielszczanie wybronili, ale dobitka Eryka Chrzanowskiego już trafiła do siatki.
Gospodarze odpowiedzieli w 16. minucie, gdy Andrzej Kosiński dokładnie dośrodkował na nogę Łukasza Popiołka, a ten doprowadził do wyrównania. Kolejny gol też padł przy udziale Andrzeja Kosińskiego, po którego akcji piłka trafiła w pole karne do niekrytego Łukasza Pawluczuka, a ten pokonał doświadczonego Kamila Ulmana.

Magnat Juchnowiec Kościelny – Sparta Augustów 1:3 (1:2)

0:1 Stasiński 20, 1:1 Fabiszewski 38, 1:2 Sobolewski 45- karny, 1:3 Sobolewski 78 .
Magnat: Trochim - Czerniawski, Suszczyński, Kużel, Kalisz, Szymaniuk, Pieczywek (76. Bielski), Hruświcki, Karpowicz (60. Chrościcki), Zielinko (72. Jaromiński), Fabiszewski (52. Żero).
Sparta A.: Putra - Sakowicz (80. Parafinowicz), Pieślak, Niedźwiecki, Zaniewski, Wielgat, Żukowski, Stasiński, Dorochowicz, Sobolewski, Mickiewicz (85. Zalewski).

KS Wasilków - Promień Mońki 3:1 (1:1)
0:1 Maciorowski 30, 1:1 Skiepko 36, 2:1 Skiepko 60, 3:1 Butkiewicz 63.
KS Wasilków: Łukaszewicz - Cichoński, Milewski, Dąbrowski, Maksimowski, Kosicki, Berda, Skiepko, Dudziński, Butkiewicz, Stachelski (85. Wudzierzewski).
Promień: Andraka - Wiński, Grygo (80. Reduta), Stachelek, M. Purta, D. Purta, Maciorowski, Odyjewski, Poliński (70. Misiewicz), Kulikowski (80. Grabowski).

Artur Woroniecki (trener Wasilkowa):
Nasza gra wyglądała bardzo dobrze już od kilku spotkań, więc zwycięstwo było kwestią czasu. Cieszę się jednak, że wygraliśmy w takich okolicznościach. To wzmocni nas nie tylko w tabeli, ale też mentalnie.
Adam Wiński (trener Promienia): Szczególnie źle wyglądaliśmy w drugiej połowie. Nasza gra wymaga wiele poprawy. Zakładaliśmy, że przed zimową przerwą będziemy mieć 20 punktów. Teraz będzie o to trudno, ale to wyłącznie nasza wina. Mam nadzieję, że już następny mecz przyniesie jakąś zdobycz punktową, choć przeciwnik z Michałowa będzie bardzo wymagający.

Hetman Tykocin - Dąb Dąbrowa Białostocka 0:1(0:0)
0:1 Orpik 84 - karny.
Hetman:
Nowajczyk - Andzielewicz (80. Olechno), P. Maliszewski, Deczko, Kwasiborski, Domalewski, Zamdrzycki, Bayer (50. Adamski), Grabowski, Piasecki (70. Klimowicz), R. Maliszewski.
Dąb: Bondziul - Dudziuk, Biernacki, Sujeta, J. Sołowiej, Rychtarczyk, M. Sołowiej, Speichler, Tochwin, Jarmoszko, Orpik.

KS Michałowo - Cresovia Siemiatycze 5:0(2:0)
1:0 M. Kossyk 3, 2:0 P. Kossyk 16-karny, 3:0 Rybołowicz 56, 4:0 M. Kossyk 59, 5:0 Kossyk 67.
Michałowo: Kucharczyk - Konończuk, Markiewicz, Zebrocki, Małyszko, Bernatowicz, Rybołowicz, Tchórznicki, P. Kossyk.
Cresovia: Malinowski - Moczulski, Nowicki, Lazarewski, Olędzki, Weremczuk, Jurczuk, Tryuński, Malewski, Niewiarowski, Gołupkiewicz.

Puszcza Hajnówka - Orzeł Kolno 4:3 (1:0)
1:0 Kiliańczyk 41, 2:0 Janik 50-karny, 2:1 Brzeziński 59, 3:1 Janik 63-karny, 3:2 Brzeziński 68, 4:2 Janik 93 - karny, 4:3 Gwiazda 94.
Puszcza:
Aleksiejczuk - Sipko, Lewczuk, Kicel, Żabiński (60. Kozak), A. Langa, Gryko, Kiliańczyk, Chrzanowski (70. Milicz), Sokół (85. Turak), Janik.
Orzeł: Bikowski - Kosiński, Sokołowski, Walendziewski, Pisiak, Świderski, Ossowski, Sadowski, Gwiazda, Grala (85. Jurczyk), Brzeziński.
W czwartek, Wissa Szczuczyn grała ze Sparta 1951 Szepietowo i przegrała 1:2, tracąc pozycję lidera.