Jaga kończyła w dziewiątkę i wysoko przegrała z liderem

Piłkarze Jagiellonii występujący w Młodej Ekstraklasie przegrali na własnym stadionie 0:3 z liderem tabeli, Legią Warszawa. Żółto-czerwoni kończyli mecz w dziewiątkę.

Po dwóch zwycięstwach z rzędu Jaga liczyła na kolejne punkty. W meczu z Legią nie miała jednak wiele do powiedzenia. Zwłaszcza, że od 54. minuty podopieczni Wojciecha Kobeszki grali w dziewiątkę. W 27. minucie za uderzenie rywala z boiska wyleciał Ermin Seratlić, a potem drugą żółtą i w konsekwencji czerwoną kartką ukarany został Merab Gigauri.

Legia objęła prowadzenie w 18. minucie. Gospodarze rzucili się od odrabiania strat i mieli kilka okazji strzeleckich. Pogoń za rywalem utrudniła jednak czerwona kartka Seratlicia,a następnie Gigauriego. Legioniści wykorzystali fakt gry w przewadze liczebnej i wywieźli z Białegostoku trzy punkty.

Jagiellonia Białystok - Legia Warszawa 0:3 (0:2)
Bramki: 0:1 - Romachów 18, 0:2 - Żurek 39, 0:3 - Latos 57.
Jagiellonia: Lipka - Butkiewicz (78 Gołaszewski), Gusić (46 Nowotka), Szóstko, Zawadzki (66 Drażba) - Murawski (46 Jastrzębski), Gigauri, Kosiński, Seratlic - Dźwigała (46 Zapolnik) - Mackiewicz (46 Milewski).
Legia: Szumski - Grudniewski, Michalak (46 Długołęcki), Cichocki, Widejko, Romachów (63 Stromecki), Kopczyński, Żurek (81 Kamiński), Furman, Łukasik (29 Latos), Górski.
Czerwone kartki: Seratlić (27, za uderzenie rywala), Gigauri (54, za drugą żółtą).