Mecz Jagiellonia Białystok - Śląsk Wrocław 2:1
Mecz Jagiellonia Białystok - Śląsk Wrocław 2:1 Wojciech Wojtkielewicz
Pierwsze wiosenne zwycięstwo odniosła Jagiellonia. Białostoczanie pokonali u siebie Śląsk Wrocław 2:1, chociaż to goście pierwsi strzelili gola.

Pierwsi groźnie zaatakowali Jagiellończycy, ale Piotr Grzelczak chybił z narożnika pola bramkowego. Odpowiedź Śląska była piorunująca. Matija Sirok w głupi sposób sfaulował w polu karnym Roberta Picha, a jedenastkę na gola zamienił Tomasz Hołota.

Jaga długo nie mogła się otrząsnąć i była zespołem słabszym. Podopieczni Michała Probierza podnieśli się dopiero w końcówce pierwszej połowy. Strzał Konstantina Vassiljeva źle sparował Mariusz Pawełek, a Rafał Grzyb popisał się skuteczną dobitką głową.

Po przerwie w ekipie żółto-czerwonych zadebiutował Łukasz Burliga, który zmienił Siroka. Co ciekawe, były obrońca Wisły Kraków w ekstraklasie po raz pierwszy zagrał w barwach Białej Gwiazdy w meczu ze Śląskiem, a ostatni raz założył koszulkę Wisły w minionej kolejce także w starciu z wrocławianami.

Kibice nie zobaczyli w drugiej połowie wielkiego widowiska i aż do 77. minuty marzli. I wtedy znów nie popisał się Pawełek, po raz kolejny źle odbijając piłkę po dalekim strzale Vassiljeva. Tym razem gola strzelił Karol Świderski. Śląsk próbował doprowadzić do remisu, ale nie był w stanie zagrozić bramce Jagi.

Jagiellonia Białystok - Śląsk Wrocław 2:1 (1:1)

Bramki: 0:1 - Hołota (17-karny), 1:1 - Grzyb (42), 2:1 - Pawełek (77). Żółte kartki: Romanczuk, Sirok, Wasiluk - Hołota, Biliński, Ostrowski, Pawelec. Sędziował: Bartosz Frankowski (Toruń). Widzów:

Jagiellonia: Drągowski - Sirok (46. Burliga), Madera, Tarasovs, Wasiluk,Frankowski (86. Mackiewicz), Grzyb, Romanczuk, Vassiljev, Cernych (74. Świderski), Grzelczak.

Śląsk: Pawełek - Ostrowski, Dwali, Celeban, Pawelec, Pich (87. Pich), Hołota (89. Kaczmarek), Gecov, Gosztonyi (46. Kiełb), Morioka, Bilinski.

Materiał oryginalny: Jagiellonia Białystok - Śląsk Wrocław 2:1. Mamy trzy punkty! Jagiellonia lepsza od Śląska (zdjęcia) - Kurier Poranny