Jagiellonia błyszczała do przerwy, potem drżała o wynik

W swoim pierwszym wyjazdowym meczu nowego sezonu T-Mobile Ekstraklasy Jagiellonia zremisował 1:1 z Polonią Warszawa.

Jagiellonia w pierwszej połowie spotkania prezentowała się bardzo dobrze. Przewagę udokumentowała bramką. Białostoczanie popisali się przepiękną akcją. Nika Dzalimidze przeprowadził rajd skrzydłem, podał do Rafała Grzyba, a ten wystawił piłkę Tomaszowi Frankowskiemu. "Franek" ze spokojem strzelił swojego gola numer 163. w najwyższej klasie rozgrywkowej.

Niestety, po przerwie Jaga spuściła z tonu. Polonia łatwo dochodziła do sytuacji strzeleckich, które… seryjnie marnowała. W 79. minucie nie pomylił się w końcu Tomasz Brzyski bardzo ładnym uderzeniem z wolnego, pokonując Łukasza Skowrona.

Należy też wspomnieć, że gospodarze mieli duże pretensje do arbitra. I były to pretensje uzasadnione. Sędzia najpierw nie uznał prawidłowo zdobytej bramki przez Daniela Gołębiewskiego, a potem nie zauważył zagrania ręką Luki Pejovicia we własnym polu karnym.

- Wszyscy przed meczem rozdawali punkty dla Polonii i spisywali nas na straty - powiedział po zakończeniu spotkania Tomasz Hajto, trener Jagiellonii. - Pokazaliśmy, że jeśli mądrze poukłada się grę i powoli buduje ataki, to nawet z taką drużyną jak Polonia można na wyjeździe prowadzić równy pojedynek. Przed meczem powiedziałem, że bramkę na pewno zdobędziemy, lecz musimy uważać na stałe fragmenty gry. Przytrafił nam się niestety, rzut wolny w końcówce spotkania, gdzie wydawało się, że byliśmy bliscy utrzymania korzystnego wyniku. To na pewno boli.

Polonia Warszawa - Jagiellonia Białystok 1:1 (0:1)
Bramki: 0:1 - Tomasz Frankowski 24, 1:1 - Tomasz Brzyski 79.
Polonia: Mariusz Pawełek - Adam Pazio, Marcin Baszczyński, Wojciech Szymanek, Dorde Cotra - Paweł Wszołek, Dimitrije Injac, Łukasz Piątek, Tomasz Brzyski - Wladimer Dwaliszwili (56 Łukasz Teodorczyk), Daniel Gołębiewski.
Jagiellonia: Łukasz Skowron - Filip Modelski, Michał Pazdan, Alexis Norambuena, Luka Pejović - Tomasz Kupisz, Łukasz Tymiński, Rafał Grzyb, Nika Dzalamidze (66 Dawid Plizga), Paweł Tarnowski (83 Maciej Gajos) - Tomasz Frankowski (70 Euzebiusz Smolarek).
Żółte kartki: Dwaliszwili, Brzyski, Teodorczyk (Polonia), Pejović, Modelski, Pazdan (Jagiellonia).
Sędziował: Robert Małek (Zabrze).
Widzów: 4500.