Jagiellonia - Górnik Zabrze 0:0. Cel minimum osiągnęli, ale grą znowu nie zachwycili

Adam Muśko
W meczu z Górnikiem Zabrze nie brakowało ostrych zagrań.
W meczu z Górnikiem Zabrze nie brakowało ostrych zagrań. Wojciech Wojtkielewicz
Noty zawodników Jagiellonii Białystok za zremisowane 0:0 spotkanie u siebie z Górnikiem Zabrze.

Można było się spodziewać, że niedzielne starcie nie będzie wielkim widowiskiem. Ale także było wiadomo, że w dodatkowej części sezonu nie o piękno gry chodzi, a o twardą walkę o każdy punkt. Tych punktów bardziej potrzebuje Górnik, który znajduje się w strefie spadkowej. I to zabrzanie zaatakowali z większym animuszem i mieli dogodniejsze okazje do zdobycie gola. Z drugiej strony Jagiellonii nie został podyktowany rzut karny za faul na Dawidzie Szymonowiczu.

Im bliżej końca meczu obie drużyny bardziej skupiały się na obronie remisu. W sumie białostoczanie zrealizowali swój minimalny cel. Zachowali przewagę punktową nad Górnikiem i do utrzymania w ekstraklasie potrzebują już naprawdę niewiele. Być może wystarczy tylko wygrana w niedzielę u siebie z Podbeskidziem Bielsko-Biała.

Noty piłkarzy Jagiellonii za mecz z Górnikiem Zabrze (skala ocen 0-6):

Barłomiej Drągowski - nota 5: W pierwszej połowie meczu w kilku akcjach pokazał swoje nieprzeciętne umiejętności. Tylko jemu białostoczanie zawdzięczają, że po akcji Jose Kante nie przegrywali 0:1. Sprzyjało mu także szczęście gdy piłka po strzale Rafała Kurzawy odbiła się od poprzeczki.

Matija Sirok - 1,5: Zastąpił pauzującego za kartki Łukasza Burligę. Nie był to dobry występ Słoweńca. Kilka razy dał się łatwo ograć i z jego strony boiska było spore zagrożenie dla bramki gospodarzy. W działaniach ofensywnych także niewiele wniósł.

Dawid Szymonowicz - 3: W pierwszej części spotkania miał dwie niebezpieczne straty piłki, ale na szczęście bez konsekwencji. Z upływem minut był coraz pewniejszy. Po faulu na nim sędzia powinien odgwizdać rzut karny dla Jagi.

Guti - 4: Dobry występ Brazylijczyka. Bez większych błędów w obronie. Widać, że czuje się coraz pewniej.

Piotr Tomasik - 3,5: Próbował być aktywny w ataku, ale niewiele z tego wynikało.

Fedor Cernych - 4: Jeden z lepszych występów Litwina w ostatnim czasie. Po jego podaniach w dobrych okazjach bramkowych znaleźli się Konstantin Vassiljev i Alvarinho.

Taras Romanczuk - 3,5: Jak zwykle pracowity i walczący w środku pola.

Rafał Grzyb - 3,5: Występ do jakich już nas przyzwyczaił kapitan Jagiellonii. Bez większych wpadek, ale i fajerwerków.

Karol Mackiewicz - 3: Notę obniżają mu źle wykonywane stałe fragmenty gry. Autor jedynego celnego strzału na bramkę Górnika. Zmieniony w 73. minucie przez Alvarinho.

Konstantin Vassiljev - 3,5: Mógł zostać znowu bohaterem gdyby wykorzystał sytuację w drugiej połowie po podaniu Cernycha. Tym razem gorzej mu wychodziło konstruowanie akcji.

Karol Świderski - 2: Zupełnie niewidoczny. Tylko raz uciekł obrońcom. Zmieniony w 63. minucie przez Przemysława Mystkowskiego.

Przemysław Mystkowski - 2,5: Jego wejście na boisko nic wielkiego nie zmieniło.

Alvarinho - 3: Zmarnował jedną bardzo dobrą okazję po podaniu Cernycha.