Jagiellonia pozostaje bez wygranej w sparingach

Dawid Polkowski w meczu z Pandurii zagrał w pierwszej połowie
Dawid Polkowski w meczu z Pandurii zagrał w pierwszej połowie Kamil Świrydowicz/www.jagiellonia.pl
W swoim czwartym sparingu na zgrupowaniu w Turcji Jagiellonia przegrała 0:1 z rumuńskim zespołem Pandurii Targu Jiu.

To była druga potyczka białostoczan z zespołem rumuńskiej ekstraklasy w trakcie przygotowań. W pierwszym sparingu podopieczni Michała Probierza przegrali także 0:1 z Politehnicą Iasi. Wtedy i wczoraj sztab szkoleniowy lidera ekstraklasy wystawił do gry dwie jedenastki.

W pierwszej połowie wczorajszego spotkania Jagiellonia zagrała teoretycznie słabszym składem. Białostoczanie nie wypadli najlepiej, a pierwszy strzał na bramkę rywala oddali dopiero w 29. minucie ( Damian Szymański). Rumuński zespół nie prezentował się lepiej, ale był skuteczniejszy. W 36 minucie po dośrodkowaniu z lewego skrzydła Huberta Gostomskiego pokonał Bogdan Danaricu. Rumuni przed przerwą mieli jeszcze okazje, aby wynik podwyższyć.

W drugiej części spotkania na boisku zameldowała się jedenastka, która w weekend zremisowała 1:1 z uczestnikiem Ligi Mistrzów – Łudogorcem Razgrad. Od razu zrobiło się groźniej pod bramką Pandurii. Swoje okazje mieli Fedor Cernych (bramkarz odbił piłkę na słupek), Przemysław Frankowski, czy Konstantin Vassiljev. W samej końcówce meczu po uderzeniu tego ostatniego rywal zablokował piłkę ręką, ale sędzia nie zdecydował się na podyktowanie rzutu karnego. Z kolei po jednej z kontr rumuńskiej ekipy piłka także odbiła się od słupka. Tak więc żółto–czerwoni wciąż pozostają bez wygranej w sparingach (dwa remisy i tyle samo porażek).
W sobotę Jagiellonia ma zagrać z Dynamo Tbilisi.

Jagiellonia – Pandurii Târgu Jiu 0:1 (0:1)
Bramka: 0:1 Bogdan Danaricu 36.
Jagiellonia (I połowa): Hubert Gostomski – Paweł Olszewski, Dawid Szymonowicz, Marek Wasiluk, Jonatan Straus – Przemysław Mystkowski, Rafał Grzyb, Damian Szymański, Dawid Polkowski, Arvydas Novikovas – Karol Świderski. II połowa: Damian Węglarz – Łukasz Burliga, Ivan Runje, Guti, Piotr Tomasik – Przemysław Frankowski, Taras Romanczuk, Jacek Góralski, Konstantin Vassiljev, Dmytro Chomczenowski – Fedor Černych.

Poprzednie sparingi Jagiellonii
21 styczeń
Jagiellonia Białystok – Irtysz Pawłodar 1:1 (0:1)
Bramki: 0:1 Aslan Darabajew 35 z karnego 1:1, Marek Wasiluk 49 z karnego.
Jagiellonia: Hubert Gostomski (46. Luka Gugeszaszwili) – Damian Szymański, Dawid Szymonowicz, Marek Wasiluk, Jonatan Straus – Rafał Grzyb, Luka Asatiani (36. Paweł Olszewski) – Damian Grabowski (60. Michał Domański), Emil Łupiński, Przemysław Mystkowski – Arvydas Novikovas (69. Damian Grabowski).

21 styczeń
Jagiellonia Białystok – Łudogorec Razgrad 1:1 (0:0)
Bramki: 0:1 Claudiu Keseru 65, 1:1 Fiodor Cernych 86.
Jagiellonia: Damian Węglarz – Łukasz Burliga, Ivan Runje, Gutieri Tomelin, Piotr Tomasik – Taras Romanczuk, Jacek Góralski – Przemysław Frankowski (71. Arvydas Novikovas), Konstantin Vassiljev, Dmytro Chomczenowski – Fiodor Cernych.

18 styczeń
Jagiellonia Białystok - Politehnica Iasi 0:1 (0:0)
Bramka: 0:1 Cristea 57 z karnego
Jagiellonia (I połowa): Marian Kelemen - Łukasz Burliga, Ivan Runje, Gutieri Tomelin, Piotr Tomasik - Rafał Grzyb, Jacek Góralski - Przemysław Mystkowski, Konstantin Vassiljev, Arvydas Novikovas - Fiodor Cernych.
Jagiellonia (II połowa): Damian Węglarz - Paweł Olszewski (46. Luka Asatiani), Dawid Szymonowicz, Marek Wasiluk, Jonatan Straus - Jakub Tabor (64. Emil Łupiński), Damian Szymański - Michał Domański (64. Damian Grabowski), Karol Świderski, Dmytro Chomczenowski - Patryk Klimala (78. Michał Domański).