Jagiellonia wygrała 4:0 z Wigrami

Tomasz Frankowski mecz z Wigrami rozpoczął na ławce rezerwowych, ale zaraz po wejściu na boisko strzelił bramkę Archiwum
W sparingu rozegranym w Olecku Jagiellonia była wyraźnie lepsza od Wigier i zasłużenie wygrała 4:0.

W 21. minucie Jaga wyszła na prowadzenie. Po prostopadłym podaniu Pawła Zawistowskiego w sytuacji sam na sam z Karolem Salikiem znalazł się Łukasz Tumicz i pewnym strzałem nie dał szans bramkarzowi Wigier.

W 26. minucie na 2:0 uderzeniem z 17 metrów z rzutu wolnego podwyższył Dariusz Jarecki.

Na początku drugiej połowy pojedynku trzecią bramkę zdobywa Tomasz Frankowski, kończąć akcję Whana Gevorgyana.

Wynik meczu w 86 minucie ustalił Gustavo Adolfo, posyłając piłkę pod poprzeczkę suwalskiej bramki. Odnośnie Adolfo, to może on niebawem związać się z Jagą. - Wysłaliśmy do Kolumbii propozycję umowy rocznego wypożyczenia z prawem pierwokupu. Niebawem powinniśmy otrzymać odpowiedź - stwierdza Cezary Kulesza, jeden z właścicieli klubu odpowiedzialny za sprawy sportowe.

Jagiellonia Białystok - Wigry Suwałki 4:0 (2:0)

Bramki: 1:0 - Tumicz 21, 2:0 - Jarecki 26, 3:0 - Frankowski 47, 4:0 - Gustavo Adolfo 86.

Jagiellonia: Sandomierski - Norambuena, Daniel, Skerla, Jarecki - Renusz, Zawistowski, Stano, Reich - Jezierski, Tumicz. II połowa: Gikiewicz - Lewczuk, Cionek, Daniel, Król - Bruno, Hermes, Falkowski (60 Murawski, 80 Steć), Gevorgyan - Gustavo Adolfo, Frankowski.
Wigry: Salik (34 Barwicki) - Kesler, Łapiński (60 Byliński), Rogoziński, Lauryn (60 Pianka) - Kowalski, Sanni (46 Drągowski), Radzio, Sadowski - Chudziński (60 Pomian) - Ołowniuk (60 Świerzbiński).

Więcej w papierowym wydaniu "Współczesnej"