Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Jutro jest Dzień Pomocy Ofiar Przestępstw

(bisu)
Padłeś ofiarą przestępstwa i nie masz pojęcia, co zrobić, gdzie zwrócić się o pomoc? Teraz możesz skorzystać z pomocy prawnej udzielanej podczas dyżurów. Zaczyna się Tydzień Pomocy Ofiarom Przestępstw.

W niedzielę (22 lutego) jest dzień takich ofiar. Przez następny tydzień zaś działać będą punkty pomocy i informacji ofiarom przestępstw. Jak co roku można zgłaszać się na dyżury policjantów, prokuratorów, sędziów i adwokatów.
Każdy (bez względu na wiek, płeć, rasę, narodowość) może złożyć zawiadomienie o przestępstwie do policji lub prokuratury. O tym, że dzieje się coś podejrzanego lub komuś dzieje się krzywda możesz poinformować pisemnie, telefonicznie, osobiście. Również anonimowo. Każda informacja jest sprawdzana.
Jeśli masz problem i nie wiesz co masz zrobić, a jesteś niepełnoletni, powiedz o tym komuś dorosłemu. Możesz również zadzwonić na bezpłatny telefon zaufania dla dzieci i młodzieży - 116 111.
Jeżeli zachodzi uzasadniona obawa użycia przemocy, osoba pokrzywdzona oraz świadek mogą żądać utajnienia swoich danych
osobowych oraz domagać się zastrzeżenia danych dotyczących jej miejsca zamieszkania do wyłącznej wiadomości prokuratora lub sądu. W takim wypadku pisma procesowe doręcza się wówczas do instytucji, w której pokrzywdzony jest zatrudniony lub na inny wskazany przez niego adres.
Pozostałe prawa ofiar przestępstw znajdziesz w papierowym wydzaniu Gazety Współczesnej oraz na www.podlaska.policja.gov.pl.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wróć na wspolczesna.pl Gazeta Współczesna