Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Kandydatki KKW Trzecia Droga do Rady Powiatu Białostockiego mówiły o swoich planach po zdobyciu mandatu

Izabela Krzewska
Izabela Krzewska
Wideo
emisja bez ograniczeń wiekowych
Remonty konkretnych dróg, utworzenie Młodzieżowej Rady Powiatowej oraz likwidacja placówek opiekuńczych dla seniorów lub dzieci na rzecz usług społecznych świadczonych w miejscu zamieszkania. To tylko kilka z pomysłów na samorząd, jakie mają kandydatki KKW Trzecia Droga PSL - Polska 2050 Szymona Hołowni do Rady Powiatu Białostockiego.

Wybory do Rady Powiatu Białostockiego. Trzecia Droga przedstawiła propozycje

Propozycje przedstawiono w środę (27.03) przed budynkiem starostwa przy ul. Borsuczej w Białymstoku. To w ramach konferencji prasowej ph. „Polityka jest kobietą".

Ponad polowa (10 z 17) kandydatów PL 2050 do Rady Powiatu Białostockiego to właśnie panie. Jedną z nich jest Elżbieta Żukowska-Bubienko (okręg nr 4), prezes Stowarzyszenia Ku Dobrej Nadziei.

- Chciałabym naszemu powiatowi pomóc w deinstytucjonalizacji, przejść przez proces, który ma ułatwić osobom zagrożonym wykluczeniem społecznym (seniorom, dzieciom z domu dziecka) jak najszybciej osiągnąć samodzielność, samostanowić o sobie, być w swoim miejscu zamieszkania, gdzie będą świadczone usługi społeczne, a nie spędzeni w jakiś molochach - tłumaczy.

Czytaj też:

Z kolei Katarzyna Rogacz (startuje w okręgu nr 1) - dyrektor Biblioteki Publicznej w Gródku, była radna gminy Gródek - chce skupić się na sporcie, kulturze i infrastrukturze drogowej. Chodzi m.in. o remont drogi powiatowej w Pieszczanikach i Słuczankach.

Przy Radzie Powiatu Białostockiego powinna działać rada młodzieżowa

- Najbardziej będę walczyć o drogę Cieliczanka - Kołodno. Jest to droga łącząca gminy Gródek i Supraśl. Mieszkańcy często zgłaszali, żeby powstał bezpieczny ciąg pieszo-rowerowy z Królowego Mostu do Cieliczanki. Będą mogli z niego też korzystać turyści, gdyż jest to Szlak Green Velo - podkreślała Katarzyna Rogacz.

Zobacz także:

Beata Ptaszyńska (okręg 3) z zawodu jest nauczycielką. Jako pracownik oświaty, w radzie powiatu chciałaby się skoncentrować na młodzieży i jej potrzebach. Mówiła o wprowadzeniu programów wsparcia psychologicznego oraz rozwijających talenty, przedsiębiorczość i kompetencje miękkie.

- Zależy mi na tym, aby powstała Młodzieżowa Rada Powiatu, by młodzi ludzie mieli wpływ na to, co się dzieje w powiecie. To ważna inicjatywa, także z uwagi na zbudowanie świadomości obywatelskiej - uważa Beata Ptaszyńska.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera

Materiał oryginalny: Kandydatki KKW Trzecia Droga do Rady Powiatu Białostockiego mówiły o swoich planach po zdobyciu mandatu - Kurier Poranny

Wróć na wspolczesna.pl Gazeta Współczesna