Klasa okręgowa. Beniaminek z Turośni Kościelnej wygrywa w debiucie 7:0. Biebrza Goniądz odwraca losy meczu z Gródkiem

Turośnianka Turośń Kościelna rozbiła w pierwszym meczu nowego sezonu klasy okręgowej LZS Krynki 7:0 Wojciech Wojtkielewicz
Piłkarze podlaskiej klasy okręgowej rozpoczęli sezon. Mocne wejście zaliczył beniaminek Turośnianka Turośń Kościelna, który pokonał w swoim debiucie aż 7:0 LZS Krynki. W pierwszej kolejce piłkarze strzelili 43 bramki, a najwięcej, bo 9 padło w spotkaniu Biebrzy Goniądz z GKS Gródek (5:4).

Na pewno nie nudzili się kibice na pierwszych spotkaniach klasy okręgowej. Prawdziwe wejście smoka zaliczyli debiutujący w rozgrywkach piłkarze Turośnianki Turośń Kościelna, którzy wynikiem 7:0 pokonali LZS Krynki. Klasycznym Hat-trickiem popisał się Wiktor Grabowski, który pojawił się na boisku dopiero w drugiej połowie spotkania.

Wielkie emocje i prawdziwą huśtawkę nastrojów przeżyli sympatycy Biebrzy Goniądz. W spotkaniu na własnym boisku przegrywali już z zespołem GKS Gródek 1:4, gdy Tomasz Owerczuk strzelił czwartą bramkę dla gości. Sygnał do odrabiania strat dał gol w 71 minucie Eryka Chrzanowskiego. W 85 minucie ten sam piłkarz zmniejszył stratę już do jednej bramki. W doliczonym czasie gry Adrian Wędołowski dwukrotnie trafił do siatki bramki gości i Biebrza wygrała 5:4 w tym dramatycznym spotkaniu.

Także dramatycznie było w Łapach. Gospodarze miejscowa Pogoń strzelili aż pięć bramek, ale i tak przegrali z Orłem Kolno 3:4, gdyż dwie z nich to były trafienia samobójcze.

O tym, że wynik 2:0 jest niebezpieczny przekonała się drużyna Rudni Zabłudów. Prowadziła z Mielnikiem 2:0, ale gospodarze strzelili bramki w 75 i 80 minucie doprowadzając do remisu 2:2.

Wyniki 1. kolejki

Pionier Brańsk - Kora Korycin 1:0 (1:0).
Bramka: 1:0 Nakielski 33.
Turośnianka Turośń Kościelna - LZS Krynki 7:0 (1:0).
Bramki: 1:0 Kondracki 39, 2:0 Łuczak 46, 3:0 Łuczak 50, 4:0 Grabowski 57, 5:0 Hołowacz 62, 6:0 Grabowski 75, 7:0 Grabowski 82.
Biebrza Goniądz - GKS Gródek 5:4 (1:1).
Bramki: 0:1 T. Owerczuk 27, 1:1 Wyszyński 35, 1:2 T. Owerczuk 58, 1:3 D. Owerczuk 61, 1:4 T. Owerczuk 67, 2:4 Chrzanowski 71, 3:4 Chrzanowski 85, 4:4 Wędołowski 90+1, 5:4 Wędołowski 90+3.
Pogoń Łapy - Orzeł Kolno 3:4 (2:1).
Bramki: 1:0 Grabowski 3, 1:1 Wasilewski samobój 12, 2:1 Kulwicki 24, 2:2 Rydzewski samobójcza 57, 2:3 Mleczek 64, 3:3 Rydzewski 70, 3:4 Poświata 88.
Puszcza Hajnówka - Piast Białystok 3:4 (0:1).
Bramki: 0:1 Stankiewicz 15, 0:2 Przyłucki 55, 0:3 Niewiński 57, 1:3 Nasuta 71, 1:4 Niewiński 75, 2:4 Lasota 81, 3:4 Kraszewski 87.
GKS Stawiski - Pomorzanka Sejny 1:1 (1:1).
Bramki: 1:0 Choiński 3, 1:1 Pachała 43.
Sparta Augustów - Sokół 1946 Sokółka 1:5 (1:2).
Bramki: 0:1 Waluk 6, 0:2 Kabelis 29, 1:2 Pretko 44, 1:3 Tochwin 49, 1:4 Szoda 58, 1:5 Waluk 70.
MKS Mielnik - Rudnia Zabłudów 2:2 (0:0).
Bramki: 0:1 Giesko 49, 0:2 Zimnoch 56, 1:2 Krasucki 75, 2:2 Golonko 80.