MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Koniec ery "drzewnej"!

Bartosz J. Klepacki [email protected]
Przeciw połączeniu szkół głosowała m.in. radna Bogumiła Olbryś ( z lewej). Jednak większość i tak przychyliła się do stanowiska Alicji Agaty Gołaszewskiej z Komisji Edukacji, Kultury i Sportu.
Przeciw połączeniu szkół głosowała m.in. radna Bogumiła Olbryś ( z lewej). Jednak większość i tak przychyliła się do stanowiska Alicji Agaty Gołaszewskiej z Komisji Edukacji, Kultury i Sportu. Fot. Bartosz J. Klepacki
Łomża. Po burzliwej dyskusji radni poparli projekt likwidacji byłej "mierniczówki" i utworzenia zespołu szkół.

Zmienia pan koncepcje jak my tapety na pulpicie komputera. Proszę się jeszcze raz dobrze zastanowić! - apelował do ostatniej chwili jeden z uczniów popularnej "drzewnej". Jednak bezskutecznie. 14 radnych głosowało za przyjęciem uchwały o rozwiązaniu Zespołu Szkół Drzewnych, zaś 15 za przyjęciem uchwały o powołaniu Zespołu Szkół Drzewnych i Gimnazjalnych. - To jest dobre rozwiązanie, które pozwoli na rozwój obu szkół - mówił na sesji wiceprezydent Krzysztof Choiński.

Oznacza to, że po roku batalii o budynek przy al. Legionów radni w końcu sprawę rozwiązali. Od 1 stycznia 2009 obie szkoły będą w budynku przy Marii Curie-Skłodowskiej, gdzie obecnie mieści się PG 3. Pozytywnie zaopiniowała wniosek prezydenta również Komisja Edukacji, Kultury i Sportu.

- Cztery głosy za, dwa przeciw i dwa wstrzymujące, takim stosunkiem głosów podjęto decyzję - wyliczyła radna Alicja Gołaszewska.

Uczniowie i nauczyciele "drzewnej" opuszczali salę w grobowej atmosferze. - Teraz to już nic nie możemy zrobić - żalili się chwilę po głosowaniu.

Dyskusja o przyszłości obu szkół była tak zacięta, że doszło nawet do ostrej wymiany zdań między prezydentem Jerzym Brzezińskim, a uczniem "drzewnej", a z sali padły głosy przypominające jaką funkcję piastuje.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wróć na wspolczesna.pl Gazeta Współczesna