MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Korszykówka. Tur chce zostać w lidze

M. Kruk
Bolesna porażka na własnym parkiecie zamknęła drogę do play-offów.

Tur Basket Bielsk Podlaski rozgrywał ostatnie spotkanie sezonu zasadniczego przed własną publicznością. Przeciwnikiem drużyny Andrzeja Sinielnikowa był zespół KS Shmoolky Warszawa. Bielski klub miał nadzieję na wywalczenie gry w play-offach.

Mecz ze Shmoolkami pokazał, że będzie to trudne zadanie. Gospodarze przez pierwsze dwie minuty gry starali się grać pod kosz do swoich wysokich koszykarzy. Punkty zdobywali Patryk Bajtus i Arkadiusz Zabielski. Prowadzenie szybko zostało zniwelowane przez gości, a szybka kontra w szóstej minucie gry dała prowadzenie 24:13. Gospodarze próbowali rzucać z dystansu, ale punkty w pierwszej kwarcie zdobył tylko Mateusz Bębeniec.

Dobrze grał w pierwszej połowie zagrał Patryk Bajtus. Wysoki środkowy godnie zastąpił w zdobywaniu punktów Łukasza Kuczyńskiego. Po 17 minutach gry miał już na swoim koncie 16 punktów.

W trzeciej kwarcie byli głównie Mateusz Bębeniec oraz Łukasz Kuczyński. Nie byli oni jednak w stanie zmniejszyć przewagi gości, która utrzymywała się na poziomie 10 oczek. Ostatecznie goście wygrali z bielskim zespołem 103:94.

Bielskiej drużynie pozostanie walka w o pozostanie na drugoligowych parkietach.

- W tym meczu walczyliśmy o zwycięstwo, ale to było jak zderzenie ze ścianą. Przeciwnicy grali na wysokim procencie skuteczności rzutów za trzy punkty. Akcje trzypunktowe zdecydowały o przegranej.

- Szansa na gry w play-offach uciekła już wcześniej. Liczyliśmy też na słabsze wyniki innych drużyn, ale tak się nie stało. Będziemy grać o utrzymanie - przyznaje Andrzej Sinielnikow, szkoleniowiec KKS Tur Basket Bielsk Podlaski.