Koszykarze Żubrów w drodze do I ligi

Michał Kowalik w dynamicznym wejściu na kosz toruńskich Pierników
Michał Kowalik w dynamicznym wejściu na kosz toruńskich Pierników A. Zgiet
Białystok. Koszykarze Mispol Żubry Białystok w tempie ekspresu zmierzają do I ligi. W sobotę pokonali groźny zespół z Torunia 93:84.

Nikt chyba nie spodziewał się, że ostatnie zwycięstwa u siebie z Legią Warszawa i sobotnie z MMKS Siden przyjdą białostoczanom tak łatwo. Mecz z toruńskimi Piernikami w zasadzie rozstrzygnął się już po pierwszej połowie, gdy Żubry uzyskały przewagę 22 punktów (58:36).
- Pierwsza połowa ustawiła już wynik spotkania - nie krył też po meczu trener Żubrów Marek Kubiak. - Ta przewaga rozluźniła nasze szyki, chociaż przestrzegałem w przerwie zespół przed takim rozprężeniem. Cieszę się, że pozbyliśmy się kolejnego przeciwnika w walce o pierwszą ligę. W zasadzie na polu tej bitwy pozostaliśmy już tylko my i warszawska Polonia 2011, na której powoli koncentrujemy się - dodał szkoleniowiec.
Warszawski zespół doznał zaś w ten weekend nieoczekiwanej porażki przegrywając w Piasecznie z Norgipsem i ma już jeden punkt mniej w tabeli niż Żubry.
Fantastycznie zachowali się podczas sobotniego meczu białostoccy kibice, którzy wywiesili transparent z napisem "Grzesiu witamy". W zespole z Torunia wystąpił bowiem były gracz Żubrów Grzegorz Szulc będąc jednym z najskuteczniejszych zawodników gości.

Mispol Żubry Białystok - MMKS Siden Toruń 93:84 (26:12, 32:17, 25:22, 10:26)

Mispol Żubry Białystok: Kujawa 21, Wilczek 17, Zadykowicz 12, Kowalik 10, Zabielski 10, Chelis 10, Krajewski 8, Kulikowski 3, Brzozowski 2.
MMKS Siden Toruń: Iciek 15, Szulc 15, Lipiński 15, Pietrzak 14, Fajak 6, Wójcik 6, Tlałka 5, Słopecki 3, Mrowicki 3, Głowala 2.
Sędziowali: Bogusław Słupczyński (Warszawa), Marcin Nawrocki (Lublin).
Widzów: 250.

Tabela i wyniki II ligi

Wyniki 17. kolejki: Norgips Piaseczno - Polonia 2011 Warszawa 78:71, AZS Kutno - Tur 92:73, Mispol Żubry - MMKS SIDEN Toruń 93:84, Prokom II Sopot - Harmattan Viando Gniewkowo 85:67, Legia Warszawa - NOVUM Bydgoszcz 95:77.