Białostockie Żubry walczą o pierwszą pozycję w tabeli po rundzie zasadniczej
Białostockie Żubry walczą o pierwszą pozycję w tabeli po rundzie zasadniczej Wojciech Wojtkielewicz
Nasze dwie drużyny koszykarskie Enea Żubry Chorten Białystok i Tur Basket Bielsk Podlaski odniosły w miniony weekend zwycięstwa. We własnych halach Żubry pokonały Księżaka Łowicz 83:60, a Tur Speed sport Zec Byki Wołomin 82:68.

Do zakończenia rundy zasadniczej II ligi koszykarzy pozostało już do rozegrania tylko pięć kolejek spotkań (Żubry mają jeszcze zaległy mecz z Profbud Legią Warszawa). W ostatnich meczach nasze drużyny pewnie wygrały zaznaczając swoją przewagę w drugich połowach meczów.

Spotkanie Tura z drużyną z Wołomina od celnej "trójki" rozpoczął Piotr Bobka, niejako kontynuując swoją serię 10 trafień zza łuku, którą zanotował w poprzednim spotkaniu z Sokołem Ostrów Mazowiecka (92:55). Pierwsza kwarta zakończyła się wygraną Tura 17:14, w drugiej był remis 16:16 i pierwsza połowa zakończyła się trzypunktowym prowadzeniem gospodarzy 33:30.

W drugiej połowie na "wyższe obroty" wszedł Łukasz Kuczyński, który w całym meczu zdobył 30 punktów i zaliczył 11 zbiórek, co dało mu kolejne w sezonie double-double. Tur powiększył swoją przewagę, wygrywając ostatecznie 82:68.

W Białymstoku Żubry do przerwy wygrywały z Księżakiem tylko 30:26. I w tym spotkaniu gospodarze zaznaczyli swoją przewagę po przerwie. Trzecią kwartę białostoczanie wygrali 24:17, a czwartą 29:17. Cały mecz zakończył się triumfem podopiecznych trenera Krzysztofa Kalinowskiego 83:60.

Pierwszy mecz w barwach Ęnea Żubrów Chorten Białystok zagrał rzucający obrońca Jan Malesa. Debiut na plus. Na parkiecie przebywał 20 minut zdobywając 10 punktów.

Enea Żubry Chorten Białystok - Klub Sportowy Księżak Łowicz 83:60 (14:13, 16:13, 24:17, 29:17).
Enea Żubry Chorten: Paweł Śpica, Maciej Bębeniec 16, Krystian Ty7szka 8, Karol Obarek 10, Arkadiusz Zabielski 4, Hubert Wyszkowski 6, Bartosz Strażewicz, Tomasz Deja 15, Mikołaj Styczeń 14, Paweł Trypus, Jan Malesa 10.

Tur Basket Bielsk Podlaski - Speed sport Zec Byki Wołomin 82:68 (17:14, 16:16, 20:16, 29:22).
Tur Basket: Mikołaj Krakowiak 6, Piotr Bobka 13, Aaron Weres 5, Jakub Grigoruk 5, Pavlo Bondarenko 7, Jan Lipiński, Maciej Kurzyna, Wojciech Jakubiak 13, Mariusz Rapucha 3.