Koszykówka. Tur Bielsk Podlaski z liderem walczył do przerwy. Żubry Białystok z kolejną wygraną

Koszykarze Enea Żubrów Chorten Białystok z kolejną wygraną w II Lidze. Tym razem pokonali Kolejarza Basket Radom 79:64 Wojciech Wojtkielewicz
W 11. kolejce rozgrywek II ligi koszykarzy zespół Enea Żubry Chorten Białystok pokonał Kolejarza Basket Radom 79:64, a Tur Basket Bielsk Podlaski nie dał rady na swoim parkiecie liderowi i przegrał z Energą Basket Warszawa 64:84.

Koszykarze Tura Basket Bielsk Podlaski dzielnie walczyli z liderem II ligi Energą Basket Warszawa w dwóch pierwszych kwartach. Ich rywale nie przegrali jeszcze ani jednego meczu w bieżących rozgrywkach. Jednak w pierwszej kwarcie to gospodarze byli lepsi. Skutecznie grali Łukasz Kuczyński i Wojciech Jakubiak, a po trafieniach Pavlo Bondarenki i Piotra Bobki pierwsze 10 minut zakończyli wygraną 19:15.

W 18 minucie bielszczanie, po trafieniu Łukasza Kuczyńskiego, wygrywali 42:34. I wtedy przez jedną minutę i 33 sekund goście zdobyli 11 punktów z rzędu nie tracąc ani jednego. Pierwsza połowa zakończyła się już wygraną Energii 45:42.

Od trzeciej kwarty uwidoczniła się już przewaga stołecznej drużyny, która powiększała swoją przewagę i zakończyła mecz z zwycięstwem 84:64.

W Białymstoku drużyna Enea Żubry Chorten odniosła kolejne zwycięstwo pewnie pokonując Kolejarza Basket Radom 79:64.

Enea Żubry Chorten Białystok - Kolejarz Basket Radom 79:64 (16:12, 21:11, 21:19, 21:22).
Enea Żubry Chorten: Paweł Śpica 2, Maciej Bębeniec, Karol Obarek 12, Krystian Tyszka 11, Arkadiusz Zabielski 14, Jakub Więcko, Hubert Wyszkowski 27, Maurycy Kłos 1, Mikołaj Styczeń 8, Jan Świtaj 2, Paweł Trypus 2.

Tur Basket Bielsk Podlaski - Energa Basket Warszawa 64:84 (19:15, 23:30, 13:24, 9:15).
Tur Basket: Mikołajk Krakowiak 9, Piotr Bobka 4, Aaron Weres 5, Wojciech Jakubiak 3, Łukasz Kuczyński 18, Jakub Grigoruk 4, Jan Lipiński, Pavlo Bondarenko 7, Maciej Kurzyna, Patryk Milewski 11.