Koszykówka. Wygrana Tura Bielsk Podlaski i minimalna porażka Żubrów Białystok z liderem II ligi

Żubry Chorten Białystok - Znicz Basket Pruzków 69:70
Żubry Chorten Białystok - Znicz Basket Pruzków 69:70 Wojciech Wojtkielewicz
Doskonały mecz zobaczyli białostoccy kibice. Żubry zagrały z liderem Znicz Basket Pruszków, a losy tego spotkania rozstrzygnęły się w ostatnich sekundach. Po pasjonującej końcówce goście wygrali 70:68. Druga nasza drużyna Tur Basket Bielsk Podlaski pokonała na wyjeździe AZS UJK Kielce 90:73.

Hala UwB przy ul. Świerkowej w Białymstoku zapełniła się kibicami do ostatniego wolnego miejsca. W Białymstoku zagrał lider II ligi Znicz Basket Pruszków. Mecz stał na bardzo dobrym, wysokim poziomie i przez 40 minut dostarczył fanom basketu niezwykłych emocji.

Liderami w drużynie trenera Krzysztofa Kalinowskiego byli Szymon Jaworski i Andrzej Misiewicz. Jaworski zdobył 22 punkty i zaliczył 4 asyst oraz 4 zbiórki. Natomiast Andrzej Misiewicz zgromadził na swoim koncie 21 punktów zbierając z tablic 16 piłek (double-double).

Po akcji Jaworskiego Żubry w pierwszej kwarcie objęły prowadzenie 15:9, szybko jednak różnica sześciu oczek została zniwelowana przez Znicz Basket i po pierwszej kwarcie białostoczanie prowadziły jednym punktem 20:19.

W drugiej kwarcie lepszą skutecznością wykazała się drużyna z Pruszkowa, która na przerwę schodziła wygrywając 36:29.

W końcówce trzeciej kwarty, w ostatniej jej minucie, Mariusz Rapucha trafił za trzy punkty i było 50:45. Jednak chwilę później Kamil Czosnowski odpowiedział takim samym rzutem i było 50:48.

Ostatnie 10 minut było bardzo wyrównane. W 35 minucie był remis 55:55. Na 6 sekund przed końcem meczu Jaworski trafił za trzy i był kolejny remis 68:68. W kolejnej akcji Mateusz Szwed zmylił obrońców i wszedł pod kosz Żubrów zdobywając dwa punkty. Będąc przy rzucie faulowanym uzyskał jeszcze rzut wolny. Nie wykorzystał go. Żubry weszły w posiadanie piłki, ale w ostatniej akcji rzut za trzy punkty Jaworskiego był niestety niecelny.

W spotkaniu drugiej naszej drużyny Tur Basket Bielsk Podlaski pokonał AZS UJK Kielce 90:73 uzyskując przewagę w trzeciej i czwartej kwarcie.

Żubry Chorten Białystok - Znicz Basket Pruszków 68:70 (20:19, 9:17, 21:12, 18:22)
Żubry Chorten: Mariusz Rapucha 9, Michał Bombrych 6, Szymon Jaworski 22, Andrzej Misiewicz 21, Arkadiusz Zabielski 8, Daniel Kamiński, Paweł Trypus, Mateusz Niewiński 2.

AZS UJK Kielce - Tur Basket Bielsk Podlaski 73:90 (19:19, 18:22, 24:28, 12:21)
Tur Basket: Łukasz Kuczyński 22, Piotr Bobka 15, Wojciech Jakubiak 12, Aaron Weres 11, Bartłomiej Wróblewski 10, Mikołaj Krakowiak 6, Szymon Urbański 6, Paweł Karasiewicz 5, Jakub Grigoruk 3, Filip Parfieniuk, Dawid Dankiewicz.