Koszykarze Enea Żubrów Chorten Białystok wygrywają mecz za meczem w II lidze
Koszykarze Enea Żubrów Chorten Białystok wygrywają mecz za meczem w II lidze Wojciech Wojtkielewicz
W ostatniej kolejce I rundy II ligi koszykarze Enea Żubrów Chorten Białystok pokonali Lubliniankę KUL Basketball 108:73, a Tur Basket Bielsk Podlaski wygrał z Bankiem Spółdzielczym Mińsk Mazowiecki 91:87.

W Bielsku Podlaskim podopieczni trenera Rafała Króla prowadzili 53:46. Rywale z Mińska Mazowieckiego w 26 minucie doprowadzili do remisu 56:56, a przed ostatnia kwartą wygrywali już 67:63.

Czwarta kwarta była bardzo wyrównana i nerwowa. W 31 minucie, po trafieniu Łukasza Kuczyńskiego, Tur wygrywał 69:67. Goście na dwie minuty przed końcem doprowadzili do wyrównania 81:81. Po punktach Kuczyńskiego i Patryka Milewskiego bielszczanie odskoczyli od rywala na cztery punkty 85:81. W ostatnich sekundach cztery rzuty wolne Kuczyńskiego przesądziły o wygranej Tura 91:87.

W Białymstoku było spokojniej. Drużyna Enea Żubry Chorten Białystok pokonała Lubliniankę 108:73 wygrywając wszystkie kwarty: 21;20, 20:12, 36:15, 31:26.

Tur Basket Bielsk Podlaski - Bank Spółdzielczy Mińsk Mazowiecki 91:87 (31:23, 22:23, 10:21, 28:20).
Tur Basket: Mikołaj Krakowiak 9, Piotr Bobka 21, Jakub Grigoruk 13, Łukasz Kuczyński 27, Pavlo Bondarenko 2, Wojciech Wasiluk 2, Jan Lipiński 5, Maciej Kurzyna 2, Patryk Milewski 10.

Enea Żubry Chorten Białystok - Lublinianka KUL Basketball 108:73 (21:20, 20:12, 36:15, 31:26).
Enea Żubry: Paweł Śpica 25, Maciej Bębeniec 5. Krystian Tyszka 13, Karol Obarek 10, arkadiusz Zabielski 8, Jakub Więcko 2, Hubert Wyszkowski 30, Bartosz Strażewicz 1, Maurycy Kłos, Mikołaj Styczeń 14, Paweł Trypus.