MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Licytacje komornicze w Podlaskiem. Domy, mieszkania i działki zajęte przez komornika idą pod młotek. Zobacz, co możesz kupić tanio

red
W terminie 21 - 28 marca 2024 do godz. 12:00 trwać będzie elektroniczna pierwsza licytacja nieruchomości tj. działki nr 402/2 oraz 460/1 położonej w miejscowości Łuplanka Stara, obręb Łuplanka Stara i Nowa, gm. Michałowo, pow. białostocki, woj. podlaskie Działka nr 402/2 o powierzchni 0,30 ha, stanowi niezbudowane grunty rolne, grunty orne średniej jakości, położone na obszarze terenów zabudowy mieszkaniowej zagrodowej wsi Łuplanka Stara.
W terminie 21 - 28 marca 2024 do godz. 12:00 trwać będzie elektroniczna pierwsza licytacja nieruchomości tj. działki nr 402/2 oraz 460/1 położonej w miejscowości Łuplanka Stara, obręb Łuplanka Stara i Nowa, gm. Michałowo, pow. białostocki, woj. podlaskie Działka nr 402/2 o powierzchni 0,30 ha, stanowi niezbudowane grunty rolne, grunty orne średniej jakości, położone na obszarze terenów zabudowy mieszkaniowej zagrodowej wsi Łuplanka Stara. Krajowa Rada Komornicza
Wkrótce na terenie województwa podlaskiego odbędą się nowe licytacje komornicze. Mieniem dłużników zarządza teraz komornik i ogłoszono nowe przetargi, na których można będzie nabyć domy, mieszkania i działki w bardzo korzystnych cenach. Zobaczcie, jakie nieruchomości idą pod młotek jeszcze w marcu i w kwietniu 2024 roku.

Licytacje komornicze z Podlaskiego. Do kupienia domy, mieszkania i grunty

Najbliższe licytacje komornicze w woj. podlaskim zapowiadają się niezwykle atrakcyjnie. Można będzie kupić wiele nieruchomości znacznie poniżej wartości. Zobaczcie informacje o przetargach, które wkrótce się odbędą, lub takich, które już trwają w drodze e-licytacji. Na sprzedaż wystawione są m.in.:

 • domy w powiatach białostockim i suwalskim,
 • mieszkania w Suwałkach,
 • grunty w pow. białostockim.

Licytacje komornicze z Podlaskiego. Domy, mieszkania i samochody idą na sprzedaż. Właśnie ogłoszono nowe atrakcyjne aukcje w regionie

Zabytkowy dworek i dawny ośrodek wczasowy idą pod młotek

To jednak tylko część nieruchomości wystawionych na sprzedaż przez komornika. Uwagę zwraca m.in. zabytkowy dworek w gm. Szypliszki. Wg. uzyskanych informacji, budynek wykonany w 1935r. Wcześniej był tam edukacyjno - przyrodniczy dziecięcy plac zabaw ,,Ogród Bajek".

W dniu 14-06-2024 o godz. 09:00 pod adresem: Sąd Rejonowy w Suwałkach, ul. Innowacyjna 1, 16-400 Suwałki, odbędzie się druga licytacja:- nieruchomości,
W dniu 14-06-2024 o godz. 09:00 pod adresem: Sąd Rejonowy w Suwałkach, ul. Innowacyjna 1, 16-400 Suwałki, odbędzie się druga licytacja:


- nieruchomości, położonej przy Kaletnik 81, 16-411 Szypliszki, .

Opis nieruchomości:
Nieruchomość gruntowa zabudowana o pow. 2,1888 ha, działki nr 175, 176, 177, 178 położona pod adresem: Kaletnik 81, 16-411 Szypliszki.

Budynek mieszkalny częściowo podpiwniczony z wysokim poddaszem nieużytkowym o łącznej powierzchni użytkowej 190,62 m2 plus 48,63 m2 pomieszczeń pomocniczych w podpiwniczeniu. Typ budynku - dworek.

W piwnicy kotłownia, sauna, pomieszczenia gospodarcze. Na parterze sala kominkowa. Standard budynku niski, do generalnego remontu. Ściany konstrukcyjne wykonane z bali drewnianych ocieplonych styropianem. Wg. uzyskanych informacji budynek wykonany w 1935r. Budynek częściowo zdewastowany w środku. Budynek gospodarczy o pow. 63,72 m2. Nieruchomość od kilku lat nie jest zamieszkała. Wcześniej był tu edukacyjno - przyrodniczy dziecięcy plac zabaw ,,Ogród Bajek".

Nieruchomość malowniczo położona przy rzece Wiatrołuża, na skraju lasu. Przy sprzedaży nie wystąpi podatek Vat. Miejsce zamieszkania dłużnika nie jest znane.

Suma oszacowania wynosi 622 453,00 zł, zaś cena wywołania jest równa 2/3 sumy oszacowania i wynosi 414 968,67 zł. Licytant przystępujący do przetargu powinien złożyć rękojmię w wysokości jednej dziesiątej sumy oszacowania, to jest kwotę 62 245,30 zł.

Krajowa Rada Komornicza

Nie można też przejść obok oferty kupna dawnego ośrodka wypoczynkowo - rehabilitacyjnego "Maniówka". Ośrodek ten funkcjonował do końca 2017r. Budynki są obecnie niezamieszkałe. Nieruchomość zlokalizowana jest w otulinie Wigierskiego Parku Narodowego, w pobliżu kompleksu leśnego.

W dniu 12-04-2024 o godz. 09:00 pod adresem: Sąd Rejonowy w Suwałkach, Innowacyjna 1, 16-400 Suwałki, odbędzie się druga licytacja:- nieruchomości, której
W dniu 12-04-2024 o godz. 09:00 pod adresem: Sąd Rejonowy w Suwałkach, Innowacyjna 1, 16-400 Suwałki, odbędzie się druga licytacja:

- nieruchomości, której właścicielem jest Suwalska Izba Rolniczo - Turystyczna położonej przy Nowa Wieś 9, 16-404 Suwałki,

Opis nieruchomości:
Nieruchomość zabudowana, grunt oddany w użytkowanie wieczyste o pow. 0,7964 ha, działka nr 135 położona: Nowa Wieś 9, gmina Suwałki,

Na działce znajdują się 2 budynki.
1) Budynek o pow. zabudowy 251 m2 ( bliżej ulicy): parterowy z poddaszem użytkowym, częściowe podpiwniczenie, budynek poszkolny, adoptowany na cele bazy turystycznej czy wypoczynkowej. Zmodernizowany pod koniec lat 90-tych. W budynku winda (częściowo uszkodzona). W piwnicy kotłownia olejowa. Pow. parteru - 196 m2, pow. podłogi poddasza około 179 m2.

2) Budynek o pow. zabudowy 147 m2 ( dalej od ulicy). Około 20 - letni. Funkcja zabudowy rekreacyjno - wypoczynkowa. Parterowy z poddaszem użytkowym, wysoka piwnica użytkowa. Powierzchnia wysoka piwnica - 133 m2, pow. parteru - 126,50 m2, pow. podłogi poddasza - 109 m2. W budynkach częściowo uszkodzona instalacja co, elektryczna, sanitarna. Przy budynkach podjazdy dla osób niepełnosprawnych. Kort tenisowy, płyta kortu: 24 * 11 m.Krajowa Rada Komornicza

ZOBACZ TEŻ:

Warunki uczestnictwa w licytacji komorniczej

Licytacja komornicza jest formą publicznej sprzedaży ruchomości lub nieruchomości, która prowadzi do zdobycia środków na spłatę zobowiązań dłużnika. Komornik przygotowuje licytację na podstawie wystawionego przez sąd tytułu wykonawczego. To właśnie komornik szacuje kwotę wartości ruchomości/nieruchomości, a później określa cenę wywoławczą. Przy pierwszej licytacji jest to 3/4 kwoty oszacowania, a przy drugim 2/3 wartości nieruchomości i 1/2 dla ruchomości. Osoby, biorące udział w licytacji, przebijają swoje oferty. Wygrywa ten, kto zaoferuje najwięcej.

Przypominamy, że zgodnie z przepisem art. 976 § 1 kpc w przetargu w przetargu nie mogą uczestniczyć:

 • dłużnik,
 • komornik,
 • ich małżonkowie,
 • dzieci,
 • rodzice i rodzeństwo,
 • osoby obecne na licytacji w charakterze urzędowym,
 • licytant, który nie wykonał warunków poprzedniej licytacji,
 • osoby, które mogą nabyć nieruchomość tylko za zezwoleniem organu państwowego, a zezwolenia tego nie przedstawiły.
Nieruchomość graniczy bezpośrednio z jeziorem Szurpiły. Po drugiej stronie jeziora znajdował się zamek Jaćwingów. Działki tworzą zwartą zorganizowaną całość. Nieruchomość położona na terenie Suwalskiego Parku Krajobrazowego.

Działki nad jeziorem i domy z licytacji komorniczych w Podla...

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Strefa Biznesu: Inflacja będzie rosnąć, nawet do 6 proc.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na wspolczesna.pl Gazeta Współczesna