MKTG SR - pasek na kartach artykułów

SUUS inwestuje w Podlaskiem - skład celny i magazyn czasowego składowania

Andrzej Matys
Andrzej Matys
Pierwszy oddział Rohlig SUUS Logistics działa w Białymstoku od 2010 roku, oferując usługi magazynowe, spedycyjne oraz agencji celnej. Dzięki uruchomieniu nowego magazynu w Choroszczy, zdolność operacyjna firmy w zakresie logistyki kontraktowej w aglomeracji białostockiej zwiększa się dwukrotnie.
Pierwszy oddział Rohlig SUUS Logistics działa w Białymstoku od 2010 roku, oferując usługi magazynowe, spedycyjne oraz agencji celnej. Dzięki uruchomieniu nowego magazynu w Choroszczy, zdolność operacyjna firmy w zakresie logistyki kontraktowej w aglomeracji białostockiej zwiększa się dwukrotnie. Rohlig SUUS Logistics
Rohlig SUUS Logistics uruchomił skład celny oraz magazyn czasowego składowania w oddziale w Choroszczy. Nowa inwestycja znacznie zwiększa kompetencje operatora w obsłudze logistycznej towarów importowych i eksportowych firm z Podlaskiego, a także z krajów bałtyckich. Pozwala m.in. na efektywne zarządzanie zapasami czy odroczenie zapłaty ceł i podatków do momentu wejścia produktów na rynek.

Nowe rozwiązania, o łącznej powierzchni 3 tys. mkw., są częścią otwartego w styczniu 2023 roku nowoczesnego centrum logistycznego. Obecnie jest to jedyny obiekt w regionie, który (dzięki systemom regałowym wysokiego składowania) pozwala zarówno na przechowywanie, jak i na obsługę celną towarów wielkogabarytowych. Poza Choroszczą największy polski operator posiada drugi oddział w województwie. W Białymstoku znajduje się magazyn logistyczny oraz terminal cross-dock. Jest tam również zlokalizowana agencja celna wraz z kolejnym magazynem czasowego składowania. W sumie w Podlaskiem SUUS zarządza powierzchnią operacyjną 7,3 tys. mkw.

– Jesteśmy obecni na Podlasiu już 14 lat i z roku na rok widzimy, jak firmy w tym regionie rozwijają się, nie tylko na rynku lokalnym, ale także za granicą. M.in. importują surowce czy fabrykaty do produkcji oraz towary gotowe do dystrybucji z Chin czy Indii. Jednym z fundamentów rozwoju biznesu w skali globalnej jest kompleksowe wsparcie logistyczne, w tym obsługa celna. Dzięki dobrej lokalizacji i rozwiniętej infrastrukturze transportowej, takiej jak trasa Via Carpatia, Białystok jest doskonałą bramą logistyczną do Litwy, Łotwy czy Estonii – podkreśla Krzysztof Gąsiewski, Regional Director w Rohlig SUUS Logistics.

Czytaj również:

Dodaje, że jego firma zapewnia stałe połączenia w drobnicowym transporcie drogowym z białostockiego oddziału na tym kierunku.
Dlatego inwestycja w Choroszczy jest również odpowiedzią na zapotrzebowanie firm działających na rynkach krajów bałtyckich, które importują i eksportują towary przez Polskę.

Skład celny oraz magazyn czasowego składowania są uzupełnieniem kompleksowej oferty logistycznej SUUSa na terenie Podlaskiego. W regionie operator oferuje także magazynowanie, przeładunki, kompletację, dekonsolidację kontenerów morskich i kolejowych, obsługę e-commerce oraz szeroki zakres usług dodanych, np. banderolowanie, tworzenie zestawów promocyjnych czy etykietowanie. Zapewnia również dystrybucję towarów na rynku polskim i do wspomnianych krajów bałtyckich.

Warto zauważyć, że w składzie celnym towary mogą być przechowywane bezterminowo. Pozwala to naszym klientom na efektywne zarządzanie stanem magazynowym, a także płynnością finansową, m.in. przez odroczenie płatności ceł czy podatków akcyzowego i VAT, do wprowadzenia produktów do obrotu.

Czytaj również:

- Co ważne, w składzie celnym możemy uzupełnić towar o niezbędne na danym rynku oznaczenia czy instrukcje, a także wykonać szereg innych usług dodanych, np. oklejanie opakowań, banderolowanie i etykietowanie. Z kolei przechowywanie w magazynie czasowego składowania jest ograniczone czasowo i nie pozwala na dokonywanie żadnych zmian na produktach. Dlatego to rozwiązanie stosuje się najczęściej, gdy towar oczekuje na odprawę celną i wymaga uzupełnienia niezbędnej dokumentacji – tłumaczy Mirosław Kłósek, Customs Product Director w Rohlig SUUS Logistics.

Inwestycja w podbiałostockiej Choroszczy to 10. skład celny i 11. magazyn czasowego składowania SUUS-a. Ponadto operator posiada 14 agencji celnych oraz ponad 60 miejsc uznanych.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Strefa Biznesu: Inflacja będzie rosnąć, nawet do 6 proc.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera

Materiał oryginalny: SUUS inwestuje w Podlaskiem - skład celny i magazyn czasowego składowania - Kurier Poranny

Wróć na wspolczesna.pl Gazeta Współczesna