OPRAC.:
Mateusz Pietras
Drugie miejsce polskich łyżwiarzy szybkich w sztafecie mieszanej
Drugie miejsce polskich łyżwiarzy szybkich w sztafecie mieszanej WANG ZHAO/AFP/EAST NEWS
Polska sztafeta mieszana w składzie Karolina Bosiek i Damian Żurek zajęła drugie miejsce w inauguracyjnych zawodach Pucharu Świata w łyżwiarstwie szybkim w japońskim Obihiro. Zwyciężyli Holendrzy, a trzecią lokatę wywalczyli panczeniści USA. Kibice łyżwiarstwa szybkiego długo nie zatęsknią za Pucharem Świata, bowiem kolejne zawody wystartują już w następny weekend w Pekinie.

Pierwsze podium w nowym sezonie PŚ

Łyżwiarze szybcy Karolina Bosiek i Damian Żurek stanęli na podium Pucharu Świata w Obihiro. Do zwycięzców Holendrów stracili tylko 0,59 s, natomiast Amerykanie 2,10. Sztafeta mieszana była ostatnim punktem programu zawodów w Obihiro.

W pozostałych finałach A w wyścigu na 500 m Piotr Michalski został sklasyfikowany na szesnastej pozycji z czasem 35,44, Marek Kania był osiemnasty - 35,53. Najniżej ze sprinterów sklasyfikowany był Żurek, który zajął dwudzieste miejsce (35,84). Zwyciężył Japończyk Wataru Morishige - 34,64.

Odległe lokaty reprezentantów Polski

Na 3000 m kobiet zwyciężyła Norweżka Ragne Wiklund uzyskując 4.01,88. Magdalena Czyszczoń była trzynasta - 4.16,76.

Na 5000 m w finale A zwyciężył Holender Patrick Roest pokonując dystans w czasie 6.10,99. Biało-czerwoni wystąpili w finale B, gdzie 20. był Szymon Pałka. Polak do zwycięzcy Norwega Sigurda Henriksena (6.22,37) stracił 16,52.

Kolejne zawody Pucharu Świata odbędą się w następny weekend w Pekinie.

Wczoraj reprezentacja kobiet w składzie składzie Karolina Bosiek, Magdalena Czyszczoń i Natalia Jabrzyk zajęły czwarte miejsce w biegu drużynowym (3.04,59). Konkurencję wygrały Japonki przed Kanadyjkami.

Wśród mężczyzn tercet Marcin Bachanek, Artur Janicki i Szymon Palka w biegu drużynowym został sklasyfikowany na drugim miejscu (3.49.07) w grupie B.