Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Mają głowy pełne pomysłów. O przyszłości myślą pozytywnie

Dominika Rucińska [email protected]
W przyszłym tygodniu rozpocznie się wyposażanie pomieszczeń. Cały obiekt powinien być gotowy za dwa miesiące. Pierwsi przedsiębiorcy wprowadzą się juz w lipcu. Koszt budowy to prawie 15 mln zł.
W przyszłym tygodniu rozpocznie się wyposażanie pomieszczeń. Cały obiekt powinien być gotowy za dwa miesiące. Pierwsi przedsiębiorcy wprowadzą się juz w lipcu. Koszt budowy to prawie 15 mln zł. D. Rucińska
- Mimo tego, że od lat interesujemy się sportem - uczestniczący w Giełdzie Pomysłów Patryk - jesteśmy zmuszeni wybrać inny, bardziej przyszłościowy kierunek. Uczeń trzeciej klasy, który wybierając się na targi poszukuje pomysłu na przyszłość. Czy, podobnie jak Patryk trzeba porzucić swoje zainteresowania czy warto od początku rozwijać w sobie pasje - zapytaliśmy wykładowców, przyszłych i obecnych studentów oraz uczniów liceum.

- Kariera sportowa w Łomży? - śmieją się Patryk Kendra i Piotr Arnista, zapaleni sportowcy i uczestnicy tegorocznych targów - Nasze miasto niestety nie daje takich możliwości - dodają chłopcy.

Jakie kierunki studiów są przyszłościowe? Które z nich dają gwarancję pewnej pracy - na to pytanie próbowali odpowiedzieć uczestn tegorocznej "Giełdy pomysłów".

- Dziewczyny na politechniki - nawiązuje do peerelowskiej maksymy p rofesor inżynierii biomedycznej Politechniki Białostockiej .
Kierunek jest połączeniem obu gałęzi naukowych - medycyny i mechaniki. Wykładowca chce uświadomić młodym ludziom, że BO to "Uczelnia Kosmicznych Możliwości."

Dzięki badaniom naukowym studentów tego wydziału możliwe jest tworzenie protez meycznych, egzoszkieletów i innego, nowoczesnego sprzętu rhabilitacyjnego. Czy o dziwo nowej generacji ciuchów.

Nie brakowało także nowości w dziedzinie ratownictwa medycznego.

ABC reanimacji prezentował Patryk Kurpiewski, przyszły ratownik medyczny z Wyższej Szokoły Medycznej w Białymstoku. O stronę merytoryczną pokazu zadbali wykładowcy ratownictwa. Nie mniejsze zainteresowanie wzbudziła akcja wśród przyszłych studentek pielęgniarstwa.

Zaś obecne studentki kosmetologii zdradzały arkana współczesnych trendów w makijażu.

- Chętnych na studia jest dosyć dużo - opowiada Monika Racińska, studentka - Nie tylko dziewczyny. Obecnie dużą uwagę przywiązujemy do wyglądu zewnętrznego, dlatego warto orientować się we współczesnych trendach - dodaje przyszła kosmetyczka.

Pozostając w temacie wyglądu i zdrowego trybu życia w ramach giełdy organizatorzy zadbali także o stronę naukową projektu. Podczas wykładu "Dieta fit to mit" wykładowczyni z Wyższej Szkoły Gospodarki w Bydgoszczy (oddział w Ełku) zachęcała do zdroworozsądkowego podejścia do kwestii diet.

- Dzięki targom przyszli absolwenci zapoznają się z ofertą różnych uczelni - wyjaśnia Katarzyna Mikołajczyk, jedna z organizatorek - To świetna okazja, by dowiedzieć się czegoś z pierwszej ręki i porozmawiać ze studentami - dodaje organizatorka.

Na Giełdzie Pomysłów wystawiały się także wszystkie instytuty Państwowej Wyższej Szkoły Informatyki i Przedsiębiorczości.Podobne targi uczelniaorganizuje za tydzień, 20 marca. W planie spotkania ze studentami i wykłady otwarte

Czytaj e-wydanie »Lokalny portal przedsiębiorców

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wróć na wspolczesna.pl Gazeta Współczesna