Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Mimo pandemii, PZZ-y nie zwalniają tempa. Ruszyła kolejna inwestycja (zdjęcia)

Andrzej Matys
Andrzej Matys
W Podlaskich Zakładach Zbożowych SA w Białymstoku trwa w najlepsze budowa spedycji otrębowej. To kolejna inwestycja, która znacząco wpłynie na jakość i dystrybucję produktów jakie oferują „pezetzety”.

Otręby to produkt powstający w trakcie przemiału zbóż. Jest on idealnym substytutem do produkcji pasz dla zwierząt. Podlaskie Zakłady Zbożowe od lat specjalizują się w produkcji dobrych jakościowo otrąb, które są dostarczane do znaczących producentów karmy na zwierząt gospodarskich w Polsce.

Aktualnie otręby dystrybuowane są za pomocą starej spedycji. Jednak duża skala produkcji mąki spowodowała, że proces ten stał się żmudny, wymagający ciągłej obecności człowieka. Aby załadunek specjalistycznego auta zakończył się powodzeniem, trzeba nieustannie kontrolować cały proces.

- Dziś technologia jest tak mocno rozwinięta, że praktycznie rola pracowników może sprowadzać się tylko i wyłącznie do włączenia i wyłączenia zasypu oraz sprawdzenia, czy proces załadunku zakończył się powodzeniem. Nowa spedycja otrębowa, w którą ostatnio zainwestowaliśmy, będzie wyposażona w laser, który skontroluje ilość wsypanych otrąb w danym miejscu i przesunie rękaw zasypowy w kolejne miejsce nad autem. Jednym słowem, będzie to proces całkowicie bezobsługowy – wyjaśnia Sylwia Majewicz, prezes Podlaskich Zakładów Zbożowych SA.

Czytaj również; Podlaskie Młyny – debiut nowego brandu Podlaskich Zakładów Zbożowych

Dodatkowo dzięki zastosowanemu rękawowi aspiracyjnemu proces zsypywania otrąb do auta będzie całkowicie bezpyłowy. W spedycji otrębowej zostanie zamontowana dokładna waga wskazująca ilość otrąb wysypanych na auta, co znacznie przyspieszy załadunek.

Dystrybucja otrąb będzie jeszcze bezpieczniejsza, a załadunek ekspresowy i wydajny. Dzięki temu towar, niezbędny do produkcji m. in. pasz, zostanie dostarczony szybko i sprawnie. Zastosowane dna wibracyjne uniemożliwią zawieszanie otrąb, które są warstwowo wydawane z silosów. Budowa nowej spedycji to wreszcie duże możliwości magazynowania otrąb.

- Już teraz posiadamy certyfikat GMP+ (Certyfikat Bezpieczeństwa i Jakości Pasz), co wskazuje na wysokie bezpieczeństwo oferowanego produktu jakim są otręby. Inwestycja tylko wypłynie na podwyższenie standardów oraz wydajności – dodaje Sylwia Majewicz.

Czytaj także: Przemysł młynarski podczas drugiej fali pandemii, czyli jak branża omija problemy i zagrożenia (zdjęcia)

Przypomnijmy. Białostockie PZZ SA modernizuję również młyn w Suwałkach i rozbudowują spichrz w Brańsku. Ostatnio do użytku została oddana mieszalnia Buhler'a, a jeszcze wcześniej nowoczesne laboratorium i piekarnia wypiekowa. Podlaskie Zakłady Zbożowe to jeden z największych młynów w Polsce, które produkują mąki pszenne i żytnie oraz płatki owsiane i jęczmienne.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Strefa Biznesu: Rewolucyjne zmiany w wynagrodzeniach milionów Polaków

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiał oryginalny: Mimo pandemii, PZZ-y nie zwalniają tempa. Ruszyła kolejna inwestycja (zdjęcia) - Kurier Poranny

Wróć na wspolczesna.pl Gazeta Współczesna