Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Mistrz za Unijną kasę

Barbara Klem [email protected]
Fachowcy z branży budowlanej mogą podnosić swoje kwalifikacje na szkoleniach, organizowanych w Akademii Umiejętności Atlasa. Dofinansowywane są one ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego.

Obecnie wiele ekip budowlanych wyjechało z kraju, jest to znakomita okazja, by firmy mogły dokształcić swoich pracowników. Na finansowane przez Unię kursy mogą też liczyć fachowcy pozostający w kraju. Organizuje je w tym roku Grupa Atlas.
Zależnie od tematyki, szkolenia trwają od trzech do pięciu dni. Niektóre z nich, szczególnie te, przeznaczone dla wykonawców, kończą się uzyskaniem Dyplomu mistrza robót wykończeniowych, a także umożliwiają przystąpienie (w ostatnim dniu szkolenia) do egzaminu państwowego w celu uzyskania tytułu zawodowego lub tytułu mistrza.
Na szkolenia zapraszają wiodące na rynku materiałów budowlanych firmy: Grupa Atlas, Saint-Gobain Isover Polska, Nowa Dolina Nidy, Ceramika Paradyż oraz Sokółka Okna i Drzwi. Szkolenia adresowane są do firm ogólnobudowlanych, projektowych, handlowych, do pracowników nadzoru budowlanego, a także do osób fizycznych, prowadzących działalność gospodarczą. Można na nich doskonalić swą wiedzę z zakresu ocieplania ścian i dachów, montażu stolarki otworowej, wykonywania podłóg, posadzek i tynków oraz prac glazurniczych. Zajęcia - teoretyczne i praktyczne - prowadzą specjaliści z zapraszających firm. Odbywają się one w Akademii Umiejętności Atlas - doskonale wyposażonym ośrodku, dysponującym największym w Europie poligonem technicznym w hali, na którym można postawić dom naturalnych rozmiarów.
Pierwsi uczestnicy szkoleń pozytywnie ocenili trzydniowe zajęcia.
- Zagadnienia ściśle techniczne podawane są w przystępny sposób, co ułatwia zapamiętywanie i sprawia, że "samo wchodzi do głowy" - mówi Mariusz Parzocha, kierownik robót z firmy Clearex z Chorzowa. - Zupełnie wyjątkowy jest poligon. Własnoręcznie mogłem wykonać całkiem spore ocieplenie ściany z montażem listwy do boniowania. Na innych szkoleniach to się nie zdarza, tam z reguły jest się obserwatorem tego, co wykonuje instruktor.
- Zajęcia teoretyczne prowadzone są w formie otwartej dyskusji, co umożliwia szybkie przyswojenie najważniejszych elementów - dodaje Marek Korycki, ze Spółdzielni Mieszkaniowej Rubinkowo w Toruniu. - Doświadczenia praktyczne, jakie tu zdobyłem, pozwolą mi teraz lepiej oceniać pracę wykonawcy.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wróć na wspolczesna.pl Gazeta Współczesna