Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Nadleśniczy: Wicewójt wyzwał mnie od idiotów przy moich pracownikach

Katarzyna Patalan-Brzostowska [email protected]
Kłótnia nadleśniczego i zastępcy wójta znalazła finał w sądzie
Kłótnia nadleśniczego i zastępcy wójta znalazła finał w sądzie Archiwum
Nadleśniczy pozwał zastępcę wójta, który miał mu ubliżać. Sąd ustali, kto kogo obraził.

- Wyzwał mnie od idiotów przy moich pracownikach - twierdzi nadleśniczy.

Zdenerwowany i wzburzony zastępca wójta Szumowa miał "wpaść" do gabinetu nadleśniczego i mu ubliżać. Powód? Niezadowolenie z pracy urzędników. Sytuacja miała miejsce już niemal rok temu, ale proces przed łomżyńskim sądem rozpoczął się dopiero w ubiegłym tygodniu. Sąd przesłuchał już pierwszych świadków i wyznaczył kolejną rozprawę na czerwiec.

Miał krzyczeć i znieważać

- Wpadł do mojego gabinetu i wyzywał od idiotów - wspomina sytuację Dariusz Godlewski, nadleśniczy Nadleśnictwa Łomża. - Zrobił to w obecności moich pracowników. Podważył w ten sposób mój autorytet, a ja na to nie pozwolę.

Nadleśniczy twierdzi, że zastępca wójta Szumowa był niezadowolony z faktu, że musi czekać na poprawienie planów dotyczących zalesienia gruntów rolnych.

- Chciał te dokumenty "od ręki" - wspomina nadleśniczy. - A tak się nie da. - Gdyby awanturował się w gabinecie, "w cztery oczy", to być może bym to puścił w niepamięć, ale nie mogę sobie pozwolić na takie zachowanie w obecności moich podwładnych.

To nie tak...

Zastępca wójta odpiera zarzuty nadleśniczego.

- Nie używałem obraźliwych słów wobec niego - twierdzi Tomasz Wyszomierski, zastępca wójta Szumowa. - Przyznaję, że byłem wzburzony, bo tego dnia byliśmy umówieni już po odbiór dokumentów, które miały być gotowe. Na miejscu okazało się, że nie są i musimy czekać. Trwało to ponad dwie godziny, a i tak nie udało się zrobić tych planów. Musieliśmy z synem przyjechać po nie następnego dnia.

Chroni ich prawo

Zgodnie z art. 226 § 1 Kodeksu Karnego, kto znieważa funkcjonariusza publicznego lub osobę do pomocy mu przybraną, podczas i w związku z pełnieniem obowiązków służbowych, podlega grzywnie, karze ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do roku. Funkcjonariuszem publicznym, zgodnie z art. 115 § 13 Kodeksu Karnego, jest między innymi prezydent, poseł, senator, radny, sędzia, prokurator, urzędnik państwowy, urzędnik administracji rządowej lub samorządowej, nauczyciel, policjant czy żołnierz.

Czytaj e-wydanie »

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wróć na wspolczesna.pl Gazeta Współczesna